İmamoğlu ve Millet İttifakı yanında!

Bilenoğlu’na büyük destek

Millet ittifakının CHP’li Eyüpsultan Belediye Başkanı adayı Emel Bilenoğlu 9 şubat 2019 Cumartesi günü düzenlenen bir lansman toplantısıyla çalışmalarına başladı. Lansmana Ekrem İmamoğlu’da katıldı.

Emel Bilenoğlu’nun lansman toplantısına ,Millet ittifakının İBB adayı Ekrem İmamoğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, CHP İstanbul Milletvekili Gökan Zeybek, Yüksel Mansur Kılıç, Turan Aydoğan, Sezgin Tanrıkulu, Eski Devlet Bakanı Önay Alpago, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, CHP Eyüpsultan İlçe Başkanı Sinan Akçiçek, ,İyi Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı Adil Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleri,İyi Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu üyeleri, CHP’nin aday adayları, muhtarlar, partililer ve vatandaşlar katıldılar.
Ekrem İmamoğlu, Canan Kaftancıoğlu ve Emel Bilenoğlu, vatandaşların yoğun ilgisiyle salona
birlikte girdiler.


Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. İlk konuşmayı CHP Eyüpsultan İlçe Başkanı Sinan Akçiçek yaptı. Akçiçek konuşmasında iktidarları sürecinde kimseyi ötekileştirmeyeceklerinin vurgusu yaptı.
Akçiçek’in konuşmasının ardından Eyüpsultan’ı tanıtam kısa bir sunum yapıldı.


Mikrafona gelen CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Emel Bilenoğlu’nun İstanbul’daki tek kadın aday olduğunu vurgulayarak, “Kadın aday bende hep bir sızı ama her şeye rağmen İstanbulun Emeli var. Eyüpsultan İlçemizin Emeli var. Emel Bilenoğlunu sizlere emanet ediyorum çok çalışın ve Eyüpsultan Belediye Başkanı yapın. Çağrım tüm kadınlarımıza Eyüpsultan Belediye Başkan adayımız Emel Bilenoğluna destek verin kadın dayanışmasının örneğini sergileyin” dedi.


CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu’da Emel Bilenoğlu’nu öven bir konuşma yaptı.
Millet İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Ekrem İmamoğlu izleyicilerin yoğun tezahuratlarıyla birlikte mikrafona geldi. İmamoğlu konuşmasına iktidara yüklenerek başladı. İmamoğlu, ” Vatandaşa hergün haddini bildiren bir yönetim gördünüz mü? Yönetim vatandaşını dinleyerek talebini anlayacak ve yerine getirecek. Sadece yardımlar ve yaptıkları katkılar üzerinden mutluluk anlatmaya çalışıyorlar. Neden gönül belediyeciliği diyorlar? Çünkü herkesin gönlünü kırdılar” diye konuştu. İmamoğlu Eyüpsultan’a sık sık geleceğini de belirtti.


İmamoğlu’nun konuşmasının ardından Emel Bilenoğlu ile ilgili bir sunum yapıldı ve ardından Emel bilenoğlu konuşmasını yaptı. Millet İttifakı’nın İstanbul’da ki tek kadın adayı olan Emel Bilenoğlu, kadınlar için yapacağı özel projelerden bahsederek, “Belediyede bir kadın müdürlüğü kuracağız. Tüm çalışanları kadın olacak. Her mahalleye kreşler açacağız” dedi.

 
Hayat pahalılığından sözeden Bilenoğlu Anadolu köylüsünden, birinci elden alınacak ürünlerin ucuz bir şekilde satılacağı gıda merkezlerinin kurulacağını söyledi.

Emel Bilenoğlu iktidarlarında uzun yıllardır kapalı olan Eyüp Hamamı ile de bir açıklama yaparak, ” 12 yıldır hamamı açamayan arkadaşlara söylüyorum, o hamamı biz açacağız” diye konuştu.
Bilenoğlu Eyüpsultan’a bir islam müzesinin yapılacağını ve Eyüp Dostları Vakfı’nın yıllardan beri isteği olan müzenin kendileri tarafından açılacağını da belirtti.

 

Bilenoğlu sözlerini “Kimseyi ayırmayan, herkesi kucaklayan, herkesin sözüne kulak veren, ortak akılla ortak faydaya uygun çözümler üreten, emanetinize değer veren, kaynaklarınıza sahip çıkan, israfa son veren şeffaf bir yönetim inşaa edeceğiz. Belediyemizin kapısı devamlı herkese açık olacak. Martın sonu bahar” diyerek tamamladı.

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.
  • 38
    Shares

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir