İmamoğlu Anıtkabir’den sonra Eyüpsultan’da

İmamoğlu Anıtkabir’den sonra Eyüpsultan’da

31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerde önde çıkan ve itirazların sonuçlanarak mazbatasını almayı bekleyen Ekrem İmamoğlu dün Eyüpsultan Türbesine gelerek dua etti.


3 Nisan 2019 Çarşamba günü öğleden sonra Eyüpsultan’a gelen Ekrem İmamoğlu’nu CHP Eyüpsultan İlçe Başkanı Sinan Akçiçek, İyi Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı Yaşar Er ve Başkan Yardımcısı Ağahan akay, Millet İttifakı Eyüpsultan Belediye Başkan adayı Emel Bilenoğlu, seçilen meclis üyeleri ve bazı partililer karşıladı.

Eyüpsultan’a Fahri Korutürk Caddesi’nin Kasım Çavuş Camii önünden giriş yapan Ekrem İmamoğlu trafiğe kapalı caddede yürüyerek Eyüpsultan Camii’ne geldi. Eyüplülerden çok büyük bir sevgi gören İmamoğlu ve beraberindekiler, yaklaşık 10 dakikalık yolu neredeyse bir saatte gidebildiler. Vatandaşların fotoğraf çektirmek için sık sık durdurdukları İmamoğlu kimseyi kırmayan tavrı ile vatandaşların sevgisini bir kez daha kazandı.

Eyüpsultan Camii’nde cenaze namazına katılan Ekrem İmamoğlu, daha sonra Eyüp Sultan Hazretleri’nin türbesini ziyaret ederek dua etti. Türbe çıkışında tekrar vatandaşların büyük bir sevgi gösterisiyle karşılaşan İmamoğlu, buradan bir kafeye çay içmeye gitti. Millet ittifakı’nın ortaklarıyla görüşen İmamoğlu, Zal Paşa Caddesi’nde makam aracına binerek Eyüpsultan’dan ayrıldı.

Millet İttifakı adayı olan ve seçimi çok az bir farkla Cumhur İttifakı’nın adayı Deniz Köken’e kaptıran Emel Bilenoğlu, yeni seçilen bazı meclis üyeleri ile eski üyeler, İyi Partililer hep birlikte İlçe Seçim kuruluna nöbete gittiler ve burada bir basın açıklaması yaptılar.

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir