İlker Faki, Doğa ve Çevre Politikaları Başkan Yardımcısı oldu

İlker Faki Ankara’da görevlendirildi!

İyi Parti Eyüpsultan İlçe Başkanlığı kurucular kurulu üyesi ve üst kurul delegesi olan, İyi Parti Eyüpsultan İlçe Başkanlığı’nın 9 Ağustos 2020’de yapılan ilçe kongresinde, İlçe Başkan Adayı olarak yarışan ve seçimi çok az bir farkla kaybeden İlker Faki, İyi Parti Genel Merkez Doğa ve Çevre Politikaları Başkan Yardımcısı oldu.
İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in partisinde liyakata verdiği önemi öne çıkaran atamayla Orman Mühendisi olan İlker Faki, partisinin Genel Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Doğa ve Çevre politikaları Başkanı olan Arzu Önşen’in yardımcısı olarak atandı.
Konuyla ilgili olarak gazetemize bir açıklama yapan Başkan Faki, “Doğaya değer veren her Orman Mühendisi dünyayı değiştirmek ve daha parlak bir gelecek yaratmak için, bir güç olarak çevre ve doğaya göre hareket ediyor. Ben de bu hareketle, görevi amaç kabul edip, bilimin ışığında yapabileceklerimin en iyisini yapmaya çalışacağım. Görevimizin kapsamında kısaca, ülkemiz için doğa, çevre, iklim ve hayvanlarla ilgili politikalar üretmek var. Mesela madenlerdeki rehabilitasyon doğru mu yapılıyor, ormana bırakılan köpeklerin orman yaban hayatına zararı var mı? Bunun gibi doğayı ilgilendiren olayları inceliyoruz. Üç beş baraka yapılan bir yer ormanlık alandan çıkarılıyor. Bu çok tehlikeli bir durum, ormanlık alanlar talan ediliyor. Biz bu gibi araştırmaların sonucunda raporlar ve öneriler ortaya koyuyoruz.” dedi.
Gazetemizi ziyaret eden Başkan İlker Faki gazetemizin kurucuları Hakan Hapcıoğlu ve Kemal Aydın’a Türk Bayrağı ve Murat Ağırel’in “Parsel Parsel” isimli kitabını hediye etti.

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir