İlçe Başkanlığı basın açıklaması yaptı

CHP Eyüpsultan’dan Kaftancıoğlu’na destek!

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun 7 yıl önceki tweetleri nedeniyle yargılandığı ve 5 ayrı gerekçeden aldığı 9 yıl 8 aylık hapis cezasının , istinaf mahkemesi tarafından onaylanmasının ardından, CHP Eyüpsultan İlçe Başkanlığı bir basın açıklaması yaptı.

Basın açıklamasına CHP Eyüpsultan İlçe Başkanı Dağan Sarıtaş ve Yönetim Kurulu üyelerinin yanın sıra CHP Eyüpsultan Belediye Meclisi Gurup Başkan Vekili Zülfü Çakar ve Belediye Meclis üyeleri, CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Güler Işıkcevahir, CHP Eyüpsultan Kadın Kolu Başkanı Arzu Altunay, CHP Eyüpsultan Geçlik Kolu Başkanı Taylan Parlak ve İl Gençlik Kolu Başkan Yardımcısı Tolga Ustabaş katıldı.

İlçe Başkanı Doğan Sarıtaş tarafından okunan basın açıklamasında şunlar kaydedildi:

“Değerli Basın Mensupları;

Hepimizin bildiği üzere, CHP İstanbul İl Başkanımız Sn. Dr. Canan Kaftancıoğlu’nun 7 yıl önceki tweetleri nedeniyle 5 ayrı gerekçeden aldığı 9 yıl 8 aylık hapis cezası, istinaf mahkemesi tarafından onandı.

Ama yine hepimiz biliyoruz ki, Canan Kaftancıoğlu beş ayrı suçtan değil, tek bir suçtan mahkum edildi: İstanbul’u söke söke alma suçuna ortak olmaktan.

İstanbul İl Başkanımız tweetleri yüzünden 9 yıl hapis cezası alıyor ama kadınlarımızı sokakta öldürenler, çocuklara tecavüz edenler, arsızlık, hırsızlık yapanlar, yetim hakkı yiyenler, ellerini kollarını sallayarak sokaklarda gezmeye devam ediyorlar.

Alenen suçlu insanlar ellerini kollarını sallayarak demeçler verirken, İl başkanımıza verilen ceza ne denli korkunç bir düzenin içinde yaşadığımızın da resmidir.

Ne yaparsanız yapın, neyin rövanşını almaya çalışırsanız çalışın, sonunda gerçek suçlular mutlaka yargılanacaklar!

Ne demişti İl başkanımız: “Kararlar saray odalarında alınıyor. Bu dava İstanbul’u, İstanbul halkına kazandıranları cezalandırma davasıydı. Bu karar İstanbul halkını cezalandırmaktır. Vesayet sistemi bitene kadar susmayacağız.”

Bizde CHP Eyüpsultan İlçe Başkanlığı olarak bir kez daha haykırıyoruz “SUSMAYACAĞIZ, KORKMAYACAĞIZ, YILMAYACAĞIZ”

Yine il başkanımız Sn. Kaftancıoğlu’nun dediği gibi; “Onlar cezalandırırlar ama tarih ve biz onları yargılarız. Gerisi teferruattır.”

Cumhuriyet Halk Partili her birey, genel başkanımızdan üyemize ve partimize oy veren seçmenimize hatta partimize oy vermeyip bu adaletsizliğe karşı duran tüm vatandaşlarımıza kadar hepimiz, İl başkanımızın yanında olacağız ve onun haklı davasına sahip çıkacağız.

Çünkü bütün İstanbul hatta bütün Türkiye biliyor ki bu karar, hukuki dayanaktan yoksun siyasi bir karardır.

Bu kararının verildiği gün olan 23 Haziran tarihinin de ne anlama geldiğini hepimiz çok iyi biliyoruz.

23 Haziran 2019 yenilenen İstanbul seçiminin zafer tarihidir. İstanbulluların adaletten yana tarihte bıraktıkları bir izdir.

Artık sandıkta başarı elde edemeyeceğini çok iyi bilenler, sandıktan çekinenler; çözümü yenilginin de vermiş olduğu hazımsızlıkla “İntikam Hukuku”nda bulmaya çalışıyorlar.

Biliniz ki İstanbulluların ve muhalif kesimlerin üzerinde uygulamaya çalıştığınız bu sindirme politikanız da tıpkı sandıkta olduğu gibi hezimetle sonuçlanacak.

İstanbullular ve tüm hak, hukuk, adalet savunucuları daha da kenetlenecek ve size en güzel cevabı yine sandıkta vereceklerdir.

İl Başkanımız Sn. Dr. Canan Kaftancıoğlu asla yalnız değildir, davası davamızdır.

Ve biliyoruz ki her şey bir kez daha çok güzel olacak. Saygılarımızla…”

 

 

 

 

 

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir