İçişleri Bakanı Soylu açıkladı

Evi yıkılanlara 41 bin lira verilecek!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Elazığ Valiliği’nde ortak basın açıklaması yaptılar. Açıklamada, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, depremde ağır hasar alan ve yıkılacak olan evler için 41 bin lira verileceğini belirtti.
Elazığ depreminde zarar görenlere yönelik destekleri açıklayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Ağır hasarlı ve yıkılacak evler için 30 bin lira, acil kira ödeneği olarak da 11 bin lira olmak üzere toplam 41 bin lira verilecek” dedi. Soylu, köylerde yıkılan evler için de 16 bin lira destek vereceklerini söyledi.
Elazığ’da şu ana kadar 45 barınma alanının belirlendiğini, buralarda yemek ve iaşe ihtiyacının karşılandığını söyleyen Soylu, Elazığ merkez’de 1000 konteynerlik geçici konaklama merkezinin yapımına başlandığını duyurdu.
Bakan Soylu,  Orta hasarlı evler için hemen 5 bin lira acil yardım ödeneği, 27 bin lira uzun vadeli faizsiz güçlendirme kredisi verileceğini de açıkladı.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’da  depremde Elazığ’da 35, Malatya’da 4 olmak üzere 39 vatandaşın hayatını kaybettiğini söyledi.
Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir