Huzur toplantısı yapıldı

Huzur toplantısı yapıldı

Eyüp Belediyesi tarafından “Huzurun Başkenti” sloganıyla tanımlanan Eyüpsultan sanıldığı gibi huzurlu çıkmadı. 14 Kasım 2018 Çarşamba günü Eyüpsultan Kültür Merkezi’nde yapılan huzur toplantısında toplantıya katılan muhtarlar ve vatandaşlar genel olarak uyuşturucu ve hırsızlıklardan şikayetçi oldular

Eyüpsultan Kaymakamı Abdullah Dölek, İstanbul İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Saraç, Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, İlçe Emniyet Müdürü Ömer Kumlu, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Sadık Tatar, daire amirleri, okul müdürleri, muhtarlar ve vatandaşların katıldığı huzur toplantısı Komiser Nurdan Gündoğmuş’un yaptığı genel bir sunumla başladı. Sunumun ardından, yeni atanan  İlçe Emniyet Müdürü Ömer Kumlu kendini tanıtarak sorunları dinledi.

Muhtarlar kendi mahallelerindeki sorunları tek tek anlattılar. Genel olarak muhtarlar ve vatandaşlar, uyuşturucu, yabancı uyruklular, hırsızlıklar ve asker uğurlamalarında silah kullanılmasından şikayetçi oldular. Yeşilpınar Muhtarı İlker Çomak, özellikle Gaziosmanpaşa’dan gelenlerin, mahallesi Yeşilpınar’da bulunan parklarda uyuşturucu ve alkol kullandıklarından şikayetçi olarak önlem alınmasını istedi. Akşemsettin Muhtarı Hakan Demir’de mahallelerde hırsızlık olaylarının arttığını belirterek göreve alınan bekçilerin mahallelerde gezmesini istedi.

Toplantıda konuşan Eyüpsultan Kaymakamı Abdullah Dölek, ” Bunlar hepimizin ortak problemleri. Hepimiz çözümüne katkı sağlamalıyız. Özellikle dünyanın en büyük metropollerinden biri olan İstanbul’da yükümüz gerçekten ağır. Burada dile getirdiğiniz mesajları interneti  kullanarak, WhatsApp’tan veya telefonlarla bildirin. Bu olumsuzlukların ortadan kalkması için biz de sizlerden destek bekliyoruz” diye konuştu.

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın’da parklara kamera sistemleri koyduklarını belirterek, “3 tanesi bitti, 60 tane daha var” dedi.

Toplantı verilen kokteylle sona erdi.

 

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.
  • 24
    Shares

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir