Hüseyin Sırma:Neden aday oldum?

Hüseyin Sırma:Neden aday oldum?

Eyüpsultan Merkez Mahallesi Muhtar Adayı Hüseyin Sırma, Medya Haliç’ten Hasret Hezer’e özel bir röportaj verdi.

Medya Haliç: Yoğun adayların olduğu muhtarlık seçimine, mahallenin tanınmış simalarından,

çalışmalarını sesiz ve sakin yürüten Hüseyin Sırma kimdir?

Hüseyin Sırma: 30 yıla yakın Merkez Mahallesi’nde ikamet etmekteyim. 1969 Amasya doğumlu, lise mezunuyum. Evliyim biri kız biri erkek olmak üzere iki çocuk babasıyım. Oğlum diyanette imam hatip (hafız) olarak görev yapmakta, Kızım üniversite öğrencisi.

Pamukbank Genel Müdürlüğü sosyal hizmetler bölümü ekip sorumlusu olarak görev yaptım.

Daha sonra tekstil firmasında imalat planlaması personel yöneticisi olarak görev yaptım.

Aynı firmayı devir alıp kumaş imalatı yapıp işveren oldum.

En son İstanbul Otobüs AŞ’ de alt yüklenici firmada saha sorumlusu, satın alma, şoför eğitimi personel yöneticisi olarak çalıştım. Çeşitli STK‘larda, yardım kuruluşlarında görev aldım ve halen devam etmekteyim.

Medya Haliç: Muhtarlığa niçin talip oldunuz?

Hüseyin Sırma: Mahallemizin durumunu ve ihtiyaçlarını en iyi bilen birisi olarak çözüm odaklı çalışma yapmak için hizmete talibim. Muhtarlığa ek iş olarak değil hizmette bulunmak için talibim.

Çalışmalarımızda örnek mahalle haline getirip, vizyon projelerimle göreve hazırım .

Eyüp Sultan dünya kültür başkenti olarak bilinir. Merkez Mahallesi Eyüp Sultan ilçemizin merkezi yani vücudun atar damarı ,tarihi dokusu mahalleyi ikiye bölen mezarlık, dünyanın her yerinden ziyarete gelinen Eyüp Sultan Camii, Eyüp Sultan hazretlerinin türbesi, çeşitli hanedan türbeleri, Pierreloti, çarşı meydan,Devlet hastanesi, Kültür merkezi merkez mahallesine değer katmakta.

Fakat bunların yanında Merkez Mahallesi yaşamın en zor olduğu mahalledir. Muhtarlık bütçesi olan kurum değil. Biz mahallemizin sorunlarını çözmek için. Bürokrasiyi nasıl çalıştıracağımızı bildiğimizden Sorunları taşıma adına ilgili makamlar ile mahalle arasında köprü olmak istedik.

Medya Haliç: Vizyon projeler derken;

Hüseyin Sırma: Merkez mahallesi toplu taşıt araçlarını kullanmada en zor mahalle .

Düşünün dünyada çalışma saati standartı 8 saat olarak bilinir ülkemizde bu bazı sektörlerde 17-18 saati buluyor 12 saate düşmez. 12 saat çalışan birinin devlet hastanesinin oradan araçtan inip Ecdat Sokağa yürüdüğünü, Tahir Ağa Sokaktaki vatandaşın cuma pazarında haftalık tedarik yaptığını. Otopark başlı başına sorun. Bu mahallede henüz kanalizasyon bağlantısı olmayan binalar var. Üniversite hazırlığı yapan öğrenciler için kolay ulaşım sağlayacağı mahallemin içinde hiçbir tesis yok. Mahalle halkının kullanabileceği ayrı bir lokal veya toplantı salonu düğün nişan kına gecesi yapacağı salonu yok. Çarpık yapılanma, sokak araları da yol verme ve otopark kavgasının yaşandığı bir mahalledesiniz.

İki ilçeyi, Gaziosmanpaşa ile Eyüp Sultanı birbirine bağlayan üstelik devlet hastanesine ulaşım yolu mahalle halkına adeta ızdırap yaşatmakta. Biz bunların çözümünün nasıl yapılacağını bilerek göreve talip olduk. Mahalle sakinlerimizin çoğunluğu orta ölçekli ailelerden oluşmaktadır. Spor etkinliği için mahalle gençliğinin yararlanacağı tesislerin yapılması da projelerimiz içinde.

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.
  • 126
    Shares

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir