HAYIRLI UĞURLU OLSUN!

HAYIRLI UĞURLU OLSUN!
Mimar Sinan İlkokulu ve Ortaokulu’nun Açılışı Yeni Eğitim-Öğretim Yılı ile Birlikte Yapıldı.
İstanbul Eyüpsultan İlçesi’nde Bulunan Mimar Sinan İlkokulu ve Ortaokulu’nun Açılışı 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılının Başlamasıyla Birlikte Gerçekleşti.
Düzenlenen açılış törenine Eyüpsultan Kaymakamı Abdullah Dölek, Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Öğütçü, kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğretmenler, veliler ile öğrenciler katıldı.

 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşmasını yapan Eyüpsultan İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Öğütçü, amaçlarının geleceğin teminatı olan öğrencileri, araştırabilen, bilgiyi paylaşan ve öğrendiklerini toplum yararına kullanabilen özgüvenli nesil yetiştirmek olduğunu söyledi.
Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın ise, yeni eğitim-öğretim yılıyla birlikte öğrencilerin ve programa katılan kişilerin hayatında yeni bir sayfa açıldığını belirterek, “Bugün eğitim-öğretimin açılmasıyla birlikte mutlu ve heyecanlı bir gündeyiz. Yavrularımızın ve birçoğumuzun hayatında yeni bir sayfa açılıyor. Yeni başladığımız her işte bize bismillah demek düşer. Rabbim inşallah yavrularımızın bahtlarını açık etsin” dedi.
Eyüpsultan Kaymakamı Abdullah Dölek de yaptığı konuşmasında, yeni açılışı yapılan Mimar Sinan İlkokulu ile Ortaokulu’nun hayırlı uğurlu olmasını dileyerek, okulun eğitime kazandırılmasında başta Milli Eğitim Bakanlığı olmak üzere, emeği geçen tüm kişi ve kurumlara teşekkür etti.
Yeni bir eğitim-öğretim yılına başlamanın heyecan içerisinde olduklarını vurgulayan Kaymakam Dölek, “Ülkemizin aydınlık geleceği olan sevgili öğrencilerimiz, bugün ders başı yaparak, yeni bir eğitim-öğretime başlayacaklar. Bu gün dolayısıyla başta öğrencilerimiz olmak üzere öğretmenlerimize okul idarecilerimize ve velilerimize başarılar diliyorum” dedi.
Kaymakam Dölek, öğrencilerin ilmin ve bilimin ışığında, geleceğe daha donanımlı bir şekilde yetişmesi konusunda, devletin tüm imkânları seferber ettiğini dile getirerek, öğrencilerin bu doğrultuda yetişmesi en büyük mutlulukları olduğunu söyledi.
Eyüpsultan İlçesi’nin eğitim ve öğretim başarı çıtasını el birliği ile üst seviyelere taşıma azmi ve gayreti içerisinde olduklarını hatırlatan Kaymakam Dölek, “2018-2019 Eğitim-Öğretim yılının öğrencilerimize, velilerimize, öğretmenlerimize, okul idarecilerimize ve tüm milletimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.
Yapılan açılış konuşmalarının ardından, öğrencilerin günün anlam ve önemini anlatan şiirlerin okunduğu tören, folklor ve dans gösterileri ile sürdü.
Okul binasını gezerek, yetkililerden bilgi alan Eyüpsultan Kaymakamı Abdullah Dölek, sınıflarda eğitime başlayan öğrenciler ile bir süre sohbet ederek, derslerinde başarılar diledi.
Kaymakam Dölek, daha sonra okul idaresi ve öğretmenler ile de bir araya gelerek, gösterecekleri fedakâr hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.
  • 19
    Shares

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir