Hakan HAPCIOĞLU – İlk önce Ferzan Özer söylemişti..

İlk önce Ferzan Özer söylemişti..

 

Gazete Merkezimiz Eyüpsultan’da olduğu için, Eyüplü vatandaşlara doğal olarak daha yakınız. Sohbetlerimizde bazı konulardan sık sık şikayetler geliyor. Bunları da yazmak ve muhatabı olanlara iletmek bizim görevimiz:
Eyüpsultan’da araç muayene istasyonu neden yok?
Eyüpsultanlıların en çok şikayet ettikleri konulardan biri de bu durum. 400 bin civarında nüfusu olan Eyüpsultan’da Tüvtürk muayene istasyonu yok. Açılabilir mi? Elbette.. Çünkü Eyüpsultan’da bu tip hizmetlerin verilebileceği araziler mevcut.
Eyüpsultan’da yaşayan vatandaşlar araçlarını muayene ettirebilmek için komşu ilçelere veya nerede boş randevu günü veya saati varsa oraya gidiyorlar Randevu günü ve saatine göre bu ilçelere gidip orada beklemek bütün bir günü götürüyor. Bu durum, o  muayene istasyonunda büyük bir kalabalığa neden oluyor. Pandemi günlerinde böyle bir kalabalığa girmek büyük bir risk.
Bunun yanında bir Tüvtürk muayene istasyonu’nun Eyüpsultan’da olması yerel ekonomiye bir katkı da sağlayacaktır. Bu durumun yerel yöneticiler tarafından dikkate alınacağını umuyorum.
Vatandaşlar Belediye Başkanı ile yan yana gelememekten şikayetçiler..
Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken’in güzel bir uygulaması vardır. Sık sık mahallelere gider vatandaşlarla sorunları üzerine konuşur. Bize gelen bilgilere göre vatandaşlar bu uygulamayı yerinde buluyorlar ama şikayet ettikleri bir konu var. Bu tip toplantılarda Deniz Başkan’ın yanına hep partililer gidip oturuyorlarmış. Vatandaşlar Başkana sorunlarını direk aktaramıyorlar, eksiklikler hakkında bilgiler veremiyorlarmış.
Vatandaşlar çok bir şey istemiyorlar aslında. Belki de kendilerini şikayet edecek olan vatandaşlar ile başkan arasında bir perde olan bu partililerin başkanın yanında oturmalarını istemiyorlar o kadar.
Sadece Deniz Köken için söylemiyorum, bütün yöneticiler için söylüyorum. Sorununu dile getirmek isteyen vatandaşlar kaç kişiyi aşmak zorunda kalıyorlar?  Vatandaşların bu sorununa da kolay bir çözüm bulunacağını umuyorum.
Ferzan Özer haftalar önce açıklamıştı!
2014 Yerel seçimlerde Eyüpsultan’da CHP’nin Belediye Başkan adayı olan Ferzan Özer ile geçtiğimiz haftalarda bir röportaj yapmıştık. Ferzan Özer bu röportaj’da pandemi sürecinde, okulların kapanmasıyla zor durumda kalan servisçi esnafı için toplu taşımada destek olarak kullanılabileceğini belirtmişti.
Ferzan Özer’in röportajından bir hafta sonra CNN’de Ahmet Hakan’ın Tarafsız Bölge programında Prof. Dr. İlyas Dökmetaş aynı konuya değinerek servis araçlarının toplu taşımaya destek olarak kullanılmasını önermişti.
Bu konuda en net adım ise Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’tan geldi. Bildiğiniz gibi Mansur Başkan işsiz kalan servis araçlarını belediye hizmetinde kullanmak için kiraladı.
Demek ki neymiş, aklın yolu birmiş. Siyaset sanatı geleceği gelmeden görebilmek, yapılması gerekeni yapabilmekmiş.
Bu konuda Ferzan Özer’i tebrik ederken, böyle bir röportaja imza attığımız için de gurur duyuyoruz..