GÜVENLİK ÖN PLANDA!

GÜVENLİK ÖN PLANDA!
İstanbul Valiliği, başlayacak eğitim-öğretim yılı öncesi bir açıklama yaparak alınan tedbirleri duyurdu. “Okul giriş ve çıkışlarının güvenliği ve servis kalite yeterliliğini sağlamak üzere kontrol ve denetimler artırıldığı gibi yeni önlemler de devreye sokulmuştur” denilen açıklamada, 2 bin 724 güvenlik görevlisinin okullar için görevde olacağı açıklandı.
Açıklamada, güvenliğin sağlanması maksadıyla her okulda “güvenli eğitim koordinasyon görevlileri” tanımlandığı belirterek, “Okul giriş ve çıkış saatlerinde öğrencilerimizin güvenliğini destekleyen yeni bir mekanizma daha hayata geçirilmiştir. Okullardaki güvenli eğitim koordinatörleri aynı zamanda öğrenci güvenliğini izlemekte ve bulgularını yerel güvenlik birimlerine iletmektedir. Narkotik ve asayiş polis timlerimiz okulların etrafını uyuşturucu ve bağımlılık yapan madde satıcılarının olası zararlı faaliyetlerine karşı tam bir kontrolden geçirmiş ve bahse konu denetimlerini düzenli ve sık aralıklarla icra etmektedir. Motosikletli asayiş timleri okul çevre güvenliği çalışmalarına üst seviyede katılmaktadır.” denildi.
SERVİSLERE BÜYÜK DENETİM
Yeni bir güvenlik aracı olarak geliştirilen Mobil Güvenlik Timlerinin 26 yeni ekiple güçlendirildiği vurgulanan açıklamada, timlerin, ek olarak yeni polis görevlendirmeleriyle ayrıca desteklendiği aktarıldı.
Açıklamada, okul içi ve çevresini izleyen güvenlik kameralarının okul güvenlik çemberinin en önemli bileşeni olduğu belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:
“Okul idareleri güvelik kayıt isleme mesuliyetini üstlenmiştir. Kameralar ayrıca Kent Güvenlik Yönetim Sistemlerine entegre çalışmaktadır. Kaymakamlıklarımız, ailelere ve öğrencilere ‘Kişisel Güvenlik ve Suçtan Korunma Yöntemleri’ eğitimlerini uzmanlar marifetiyle vermiştir. Öğrencinin kendini güvende tutacak bilgi ve yöntemleri öğrendiği eğitimlere ise devam edilmektedir. Okul servisleri, 25 Ekim 2017 tarihinde yenilenen ‘Okul Servis Araçları Yönetmeliği’ne göre denetimden geçirilmiştir. Okul servis denetimleri rutin aralıklarla ve dikkatle sürdürülmektedir. Okul güvenliğine yönelik koruyucu ve önleyici tedbirlerin alınması ve uygulanmasında çok taraflı ve çok yönlü iş birliği mekanizmaları işletilmektedir. Çocuklarımıza tam güvenlik içinde huzurlu bir eğitim-öğretim hayatını temin etmek için bütün süreçler izlenmekte, denetlenmekte ve değerlendirilip güvenlik düzeltme ve iyileştirmeleri dikkatle yapılmaktadır. ütün öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve ailelerinin 2018-2019 eğitim ve öğretim dönemini güven, huzur, başarı ve mutluluk içinde geçirmelerini dileriz.”
Kaynak: Mynet

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.
  • 16
    Shares

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir