Güç Birliği Partisi Genel Başkanı Ali Karnap pahalılığı anlattı..

Güç Birliği Partisi Genel Başkanı Ali Karnap, partisinin Genel Başkan Yardımcısı Faik Kaya’nın Eyüpsultan’da bulunan ofisinde sorularımızı yanıtladı. Başkan Karnap, “Üretimi kapatırsan, dışa güdümlü olursan pahalılık kontrolden çıkar. Bu yeni dünya düzeniyle gelen bilinçli bir pahalılıktır” diyerek önemli açıklamalarda bulundu.
Gazetemize verdiği özel demeçle pahalılık sorununa değinen Başkan Karnap şunları değerlendirdi:
Medya Haliç: Vatandaşlarımızın en çok şikayetçi olduğu konu hayat pahalılığı. Bu konuyla ilgili görüşleriniz nelerdir?
Başkan Ali Karnap: Devletin asli görevi vatandaşın huzur ve refahını sağlamaktır. Ama ne yazık ki hükümetimiz bunun dışına çıkmış durumda. Şu an devletimizin hiçbir kurumu aktif görevini yerine getirmiyor. Zamlar oluyor, sofranıza bir tabak eksik koyun, doğal gazın musluğunu kısalım gibi açıklamalar yapılıyor. Böyle açıklama olmaz. Vatandaş her zaman devletin yanında olmuştur, ama devlet vatandaşın yanında değildir. Krizdeyiz. Bunu dolara bağlıyorlar ama biz dolarla çalışan bir ülke değiliz. Üretimi kapatırsan, dışa güdümlü olursan pahalılık kontrolden çıkar. Bu yeni dünya düzeniyle gelen bilinçli bir pahalılıktır. Çünkü bir düzen değişikliğine geçmek için önce kaos çıkarmaları lazım. Pandemi ile beraber dünya yeni bir düzene geçmeye çalışıyor. Küresel güçler buna çalışırken, Türkiye buna kayıtsız kalamaz. Türkiye’nin de bunun bir parçası olma çalışmaları var, ama inşallah olmaz. Pandemide yasakları kaldırdılar, yasakları açtılar, insanların akılları ile oynadılar. Çünkü bir algı yaratmaları gerekiyordu. Örf ve adeti yok etmeleri gerekiyordu, kısım kısım başardılar. Türk toplumunun coğrafi özellikleri ve inanışlarından dolayı birlik ve beraberliğini bozmak kolay değildir, bir yere kadar gelir sonra tokadı çakarlar. Pahalılık haddinden fazla, dün 5 lira olan bir şey bugün 25 lira..
Medya Haliç: İktidarı bu durumda siz alsanız ne yaparsınız?
Başkan Ali Karnap: İktidarı şu durumda alsam, kamu kurum ve kuruluşlarında işini ehli ile yapmayan bütün herkesi görevden alır, doğru, dürüst, ahlaklı ve adaletli insanlarla değişimi sağlar ve üretime geçerim. Bugün Türkiye’de üretim hiç kalmadı. Türkiye’yi tüketen değil, üreten bir toplum haline getirmek gerekiyor. Bunun için arazilerimiz var, coğrafi koşullarımız var, beyin gücümüz var. Bunu işleyecek bir hammadde yok, yapı yok. Şu an en büyük sıkıntı, iktidar ne yaptığını bilmiyor, muhalefet hiçbir şey bilmiyor. Tekrar hatırlatayım, devletin asli görevi vatandaşın refahını ve huzurunu sağlamaktır. Eğer bir devlet bunun yerine cezalarla, baskılarla, vergilerle ayakta duruyorsa zaten o devlet bitmiştir.

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir