Gelecek Partisi Mart’ta kongre yapacak

Seyit Ahmet Gün: El-emin sıfatıyla siyaset yapacağız!

Gelecek Partisi Eyüpsultan İlçe Başkanı Seyit Ahmet Gün, Medya Haliç’e özel bir demeç vererek, hem Türkiye’de hem de Eyüpsultan’da iktidara gelmek istediklerini belirtti. Partisinin İstanbul İl Başkan Yardımcısı Uğur Avni Başarı ile İlçe merkezinde sorularımızı yanıtlayan Başkan Gün şunları kaydetti:
Medya Haliç: Gelecek Partisi Eyüpsultan siyasetinin neresinde olacak?
Seyit Ahmet Gün: Bizler Eyüpsultan Gelecek ailesi olarak Eyüpsultan halkıyla beraber siyaset yapmak, doğruya yanlışa karar vermek istiyoruz. Dolayısıyla yeri geldiği zaman, ne kadar doğruyu yapmış olsak da doğrularımıza destek verecek Eyüpsultan halkına başvurmak istiyoruz. Biz bu siyasetin dışında bir siyaset yapacağız. Biz El- emin sıfatıyla siyaset yapacağız. Eyüpsultan’da Gelecek Partisi İlçe Başkanı Seyit Ahmet Gün, el- emin sıfatıyla bu işleri yapıyor dendiği zaman gönüllerine dokunmuş oluyoruz.
Medya Haliç: Mart ayında ilçe kongreniz var!
Seyit Ahmet Gün: İl Başkan Yardımcımız Uğur Avni Başarı ile bir dizayn yapıyoruz. Kogremizi İl Başkanımız İsa Mesih Şahin’in belirttiği gibi 8 Mart olarak düşünüyoruz. Kongremize Genel Başkanımızın ve genel başkan yardımcılarımızın da katılımları olacak.
Medya Haliç: Hem ülke siyasetinde hem de Eyüpsultan’da hedefleriniz nelerdir?
Seyit Ahmet Gün: Şu anda Türkiye’de görüyorsunuz ki merkezde bir parti ve muhalefet olamayan bir muhalefet var. Bizim istediğimiz bu ülkede en iyi yere gelmektir. Genel Başkanımızın da bilgi ve birikimleriyle, yaptığı mücadeleyle Türkiye’nin gündemine oturmak istiyoruz. Türkiye’yi hem Ortadoğu’da, hem batıda hakettiği yere getirmek için mücadele edeceğiz. Bu anlamda Genel Başkanımız ve başkanlık teşkilatımız bu mücadeleyi en tepede götürüyorlar. Biz de Eyüpsultan’da Eyüp halkı için mücadele edeceğiz. Eyüp halkı enteresan bir başkan geldi diyecek. Yani yerinde durmayan, makamında durmayan daha çok insanlara gidip kapılarını çalan bir başkan olacağım.
Medya Haliç: Hedefiniz belediye başkanlığı mı?
Seyit Ahmet Gün: Evet, Allah’ın izni ve halkımızın desteği ile bizim amacımız Eyüp’te hem belediye başkanlığını devralmak, hem de Eyüp’ü hakkettiği yere getirmek için çabalamaktır.
Medya Haliç: Gelecek Partisi için Cumhurbaşkanlığı Sistemi mi, parlamenter sistem mi?
Seyit Ahmet Gün: Tabii, kendileri de yaptıkları hatayı gördüler. Dolayısıyla iyileştirilmiş parlamenter sistemin Türkiye için hayırlı olacağını, Türkiye için gelecek sağlayacağını biliyoruz. Dolayısıyla yeni bir sistem gelmesini bekliyoruz. Bu anlamda Genel Merkezimizin de çalışmaları vardır. Bir parlamenter sistemden yanayız. Değiştirilmiş, yepyeni daha düzgün, daha tertipli olacak bir sistem için mücadelemizi vereceğiz.
Medya Haliç: İttifakların neresindesiniz?
Seyit Ahmet Gün: Bu konu Genel Merkezimizin konusudur. Dolayısıyla biz iktidara yürüyoruz. Türkiye Halkına en iyi geleceği sağlamak için yürüyoruz. Elimizden gelen her şeyi yapacağız. Siyasette yarın ne olur bilemiyoruz.

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir