Gecekondu sorununu çözeceğime söz veriyorum!

Gecekondu sorununu çözeceğime söz veriyorum!

Millet İttifakının Eyüpsultan Belediye Başkan adayı Emel Bilenoğlu çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Bilenoğlu, Akşemsettin ve Çırçır mahalleleri arasında sınır olan Ömer Halis Demir caddesinde düzenlenen sokak toplantısında gecekondu hak sahipleriyle bir araya geldi ve hak sahiplerinin taleplerini dinledi.

Hak sahipleri “ 50 yıla yakındır bu mahallelerde ikamet ediyoruz. 50 yıldır tapumuzu alamadığımız için yılanlarla, farelerle birlikte aynı düzensiz evlerde yaşıyoruz. Yıllardır her seçim öncesi bizleri sürekli aldatan Ak Parti  Belediyeciliğinin sürgün politikalarıyla karşı karşıyız. Biz tapu talebinde bulunurken, onlar bizim yerleri bize sormadan Kiptaş’a vermenin peşindeler. Artık yorulduk ve de çok kızgınız. Eğer bizlere umut olacaksan bizlerde sana umut olur, seni Eyüpsultan Belediye Başkanlığına taşırız. Burada bulunanların hepsinin sana sözü olsun. Senin için çalışacağız” dediler.

Emel Bilenoğlu’da yaptığı konuşmasında,  “ Değerli dostlar ve değerli gecekondu hak sahipleri. Sizlerin ne şartlarla bu evleri yaptığınızı biliyor ve emeğinize saygı duyuyorum. Sadece saygı duymak mı? Hayır. Bununla birlikte emeğiniz olan evlerinizin birilerine rant olarak verilmesine de bütün yüreğimle mücadele edeceğime, şu an okunan akşam Ezan şahit olsun ki söz veriyorum. Ben size tapu sözü verip diğerleri gibi aldatıp gidenlerden olmayacağım. Ben size bu sorunu birlikte sizinde onayınızı alarak çözmeyi vaat ediyorum. Bu sadece Eyüpsultan Belediye Başkanı’nın yapacağı bir iş değildir. Bunun birde 1/5000’lik İBB Planlaması safhası var. Bunun içindir ki, İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanlığını kazanmak Eyüpsultan’dan, Eyüpsultan Belediye Başkanlığını kazanmak, sizin evlerinizin önünden geçiyor. Siz bize bu yetkiyi verin çözmek çok kolay olacak. Şimdi ben size bu sorunu çözeceğime söz veriyorum” dedi. Emel bileanoğlu konuşmasının sonunda vatandaşlara “ Siz de beni destekleyecek misiniz” diye sordu. Vatandaşlar da bu soruya “söz” diye bağırarak cevap verdiler.

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir