Galatasaray Kemerburgaz Tesislerini tanıttı..

Galatasaray Kemerburgaz Tesislerini tanıttı!

Galatasaray Kulübü’nün Kemerburgaz’da kurulacak yeni Futbol Kamp Tesisi’ndeki son gelişmelere dair basın bilgilendirme lansmanı, Başkan Mustafa Cengiz ve Yönetim Kurulu Üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Başkan Mustafa Cengiz’in, konu ile ilgili bilgilendirme açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Bugün sayın kaymakamımız da yanımızda, ona da Mülkiyeli bir kardeşi olarak sevgi ve saygılarımı iletiyorum. Şu anda hem bir tarihe tanıklık ediyoruz hem de Galatasaray’ın altyapı anlamında önemli bir kilometre taşının temellerini atıyoruz. Buradaki arazi Galatasaray’ın yeni tesislerinin kurulacağı arazi. Bu araziyi, Riva, Florya anlaşması esasında geçen yönetim döneminde aldık. Almak anlamında onlara da teşekkür ediyorum. Bu arada Ali Sami Yen’den bu yana tüm yönetimlere de teşekkür ediyorum. 30 dönümlük bir alanımız var. Ağaçların arkasında 60 dönümlük bir alan var. Biz oraya 6 tane nizami uluslararası boyutlarda saha kuracağız. Florya’daki tesis artık hem dar gelmekte hem de binalar deprem riski taşımakta. Onları da buraya taşıyacağız inşallah.
Yeni tesisimizin imar projesini dünya ve Türkiye çapında şöhretli, camiamızın üyelerinden büyük Mimar Emre Erolat ve büyük Mimar Hasan Çalışlar üstlendi. Şu anda projeyi çiziyorlar. Çizdikleri projeyi onaylattıktan sonra sanırım 3-4 ay içinde kazma kürek vuracağız. Buradan camiamıza şu mesajı vermek istiyorum; her şey halloldu. Burada dünya çapında, dünyada tüm kulüplerin örnek alacağı şekilde 6 saha yapılacak. 6 saha yanı sıra amatörler için yüzme havuzları ve tenis kortları da düşünüyoruz. Çok örnek bir proje çıkacak. Bu örnek içinde burada bir start vermek istiyorum. Camiamız içinden veya dışından kim buraya maddi olarak destek verir, yardımcı olursa ebediyete kadar onun adını anarız ve camiaya çok büyük kalıcı bir destek olmuş olur. Bu konuda görüşmelerimiz var. Bunun bir yarışa dönmesini istiyoruz. Buraya kulüpten 7 dakikada geldik. Havaalanına mesafe 15 dakika. Müthiş bir zaman ve enerji sağlayacağız. Bayrağımız sadece gidiş yönünden değil, geliş yönünden de görünecek.
Sayın Cumhurbaşkanımıza, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu’na, Türkiye Cumhuriyeti Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Kurum’a, Eyüpsultan Kaymakamı Sayın İhsan Kara’ya, Eyüpsultan Belediye Başkanı Sayın Deniz Köken’e ve özellikle gösterdiği yakın ilgiden ötürü İstanbul Valisi Sayın Ali Yerlikaya’ya çok teşekkür ediyorum.”
Eyüpsultan Kaymakamı İhsan Kara da yaptığı konuşmada;
“Köklü bir kulüp olan ve Türkiye’yi her zaman başarı ile temsil etmiş olan Galatasaray Spor Kulübü’nün Eyüpsultan’daki yeni tesis projesinin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Kendilerini tebrik ediyorum. Değerli Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz’e ve Yönetim Kurulu Üyelerine ayrı ayrı hayırlı olmasını diliyorum. Sayın Yusuf Günay benim mülkiyeden değerli dostum, ağabeyim ve arkadaşım. Böyle bir tesis planının geldiği aşama itibariyle kendileri beni de davet etiler. Eyüpsultan’ın sportif önemine katkıda bulunacak böyle bir tesis dolayısıyla kendilerine teşekkür ediyorum. Hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir