Fatih Kulaksız: Eyüpspor’a en büyük transferi Deniz Köken yaptı!

Fatih Kulaksız: Eyüpspor’a en büyük transferi Deniz Köken yaptı!

Eyüpspor Asbaşkanı Fatih Kulaksız gazetemiz Medya Haliç’e özel bir demeç verdi. Asbaşkan Kulaksız  Eyüpspor Kulübü Başkanı Murat Özkaya’yı kastederek, “ Eyüpspor’a en önemli transferi, kulüp başkanlığını Murat Özkaya’ya tevdi ederek, belediye başkanımız Deniz Köken yapmıştır” dedi.

Fatih Kulaksız şunları kaydetti:
Göreve geldiğimizde önceki sene, ligde bırakılmış bir takımı teslim almıştık, ama kulüp küme düşmüştü. Çünkü tesisten içeriye girdiğimizde elektriği, doğalgazı kesik,  kongreden sonra 14 küsur milyon olduğu ortaya çıkan bir borç bırakılmış, elinde 3 tane sözleşmeli oyuncu kalmış, spor camiasında güvenini kaybetmiş, marka değerini yitirmiş bir yapıyı bize teslim ettiler.
ŞAMPİYONLUK İÇİN HERKES TAŞIN ALTINA ELİNİ KOYMALI
Eyüpspor 100 yıllık bir spor kulübü, futbol camiasının çok önemli marka değerlerinden biridir. Hedefimiz, Eyüpspor’u hakettiği şekilde yönetmek, kurumsal yapıyı tutturmak, marka değerini daha ileriye taşımaktı. Hem başkanımız, hem yönetim kurulumuz hem de onursal başkanımız olan Belediye Başkanımızla birlikte, sportif hedeflerin, bunları tamamladıktan sonra gelmesi gerektiği kanaatini taşıyorduk. Tabi, bu sıkıntılarla kulübü devraldığımızda hedefimiz önce ilk sezonumuzda genç, mütevazi bir takım kurup, önce ligde kalıcı olmak, şampiyon oluruz ya da olmayız, sonraki sezonda da Eyüp’ün gururu olabilecek, sonuna kadar mücadele edecek bir takım kurmayı hedefliyorduk. Futbolda şampiyonluklar planladığın ve hedeflediğin şekilde gelmiyor. Şampiyonluk için bütün camianın taşın altına elini koyması ve taraftar, yönetim, başkan, futbolcu, teknik heyet bütünlüğünü sağlayıp, sonuna kadar mücadele etmesi ve başarması gerekiyor. Bizim bu gün itibariyle hedeflerimiz var ve şampiyon olmak istiyoruz. Ama asla şampiyon olacağız demiyoruz, dememeliyiz. Bütün camia olarak bu bilinçte olmamız gerekiyor. Biz şampiyon olmayı çok istiyoruz ve bunun için çok çalışacağız.  Ayaklarımız yere sağlam basacak, her maçın şampiyonluk maçı olduğunu düşünerek ve odaklanarak çalışmak zorundayız. Sezon başında bir plan yaptık ve bugün itibariyle planladığımız şekilde iyi gidiyoruz.  Bunda camiamızdaki birlik, beraberlik ve bütünlüğün çok büyük payı var. Teknik heyetimiz ve transferlerimiz bize doğru işler yaptığımızı gösteriyor.  Bugün alternatifli geniş bir kadromuz var. İyi mücadele eden, çalışkan bir oyuncu grubumuz var. Bütün bunlarda zaten skora ve puana yansıyor.  Dolayısıyla 11 maç oynadık, önümüzde daha 27 maç daha var. Her maça aynı ciddiyet ve konsantrasyonla devam edeceğiz.

EYÜPSPOR’A YAPILAN EN BÜYÜK TRANSFER MURAT BAŞKANDIR
Bunun altını çizerek belirteyim, Belediye Başkanımızın sezon başında ve geçtiğimiz sezon göreve geldiğimizde bize söylediği bir şey vardı. “Eyüplülere yakışacak  ve Eyüplülerin gurur duyacağı bir takım oluşturun.  Birlik beraberlik ve bütünlüğü sağlayın. Eyüpspor, Eyüp’ün en önemli markalarından biridir, bu kulübe bir ivme kazandıralım”  diye bize telkinde bulunmuştur. Sağolsun kendisi de o süreçten bu yana kulübü yakinen takip etti. Zaten bugün itibariyle kulüp başkanımız Murat Özkaya camia tarafından çok kısa bir sürede sevilen sayılan, taktir edilen bir isim olmayı başardı.  Bunun  sadece Eyüp camiası için değil, tüm futbol camiası için bir kazanç olduğunu her kesimden insanlar belirtiyorlar.  Eyüpspor’a en önemli transferi, kulüp başkanımıza bu görevi tevdi ederek,  belediye Başkanımız Deniz Köken gerçekleştirmiştir.  Bu başarının mimarı, önce onursal başkanımız ve belediye başkanımız Deniz Köken ve akabinde kulüp başkanımız, maddi manevi desteğini esirgemeyen Murat Özkaya’dır.  Başkanımız sürekli bizden bilgi alıyor, antrenmanları sürekli takip ediyor,  Kamplarımızı ziyaret ediyor, maça giderken oyuncularımızı motive ediyor, maddi ve manevi sorunları çözmek  için çok özverili  davranıyor.  Bu gün Eyüpspor’un şartları bir Süper Lig kulübü şartları gibi. Bu pandemi sürecinde oyuncularımız virüse yakalanmasın diye tek tek odalarda kalabilecekleri, daha iyi şartları olan kamp merkezimize yerleştirdik. Aynı zamanda deplasman uçuşlarımız özel uçakla gerçekleşiyor. Sürekli testlerimizi yapıyoruz. Kısacası başkanımız her türlü desteği veriyor. Kendilerine camiamız, kulübümüz ve taraftarımız adına teşekkür ediyoruz.

KEMERBURGAZ’A SADECE TESİSLERİMİZ TAŞINACAK
Bu arada  geçtiğimiz günlerde, Medya Haliç’te, sizin gazetenizde bir belediye başkan adayı hanımefendi’nin röportajını okudum.  Belediye Başkanımıza siyaseten bir takım eleştirileri olmuştu. Biz işin o kısmında yokuz. Eyüpspor kulübü siyasi bir kurum değildir.  Eyüpspor Kulübü her kesimin takip ettiği her siyasi partiye  eşit bir mesafede olan spor kulübüdür. Spor kulübü üzerinde de siyaset konuşulması ve siyaset devşirilmesi mi doğru bulmuyoruz , fakat üzüldüğümüz bir nokta oldu. Eyüpspor’un Kemerburgaz’a taşındığı ve  bunu Kemerburgaz halkının istemediği şeklinde bir yazı vardı.  Bu yanlış bir beyan, talihsiz bir açıklama olmuş.  Çünkü Eyüp stadının mevcut yerinde kalması için hem bütün camiamızın hem de belediye başkanının çok ciddi bir  tavır koyduğu  bir durum vardır. Eyüp Stadı mevcut yerinde devam edecek,  hatta revize edilecek. Fakat şu anda bu röportajı yaptığımız tesisimizin içinden,  antrenman sahamızın içinden tren hattı geçti. 20 yıl önce yapıldığında iyi bir tesisti, iyi bir kamp merkeziydi ama bugün Eyüp sporun geldiği noktada Eyüp spora cevap veremiyor. Dolayısıyla Eyüp sınırları içerisinde Kemerburgaz gibi bir kamp merkezine uygun bir yer varsa ve burada Kasımpaşa Spor Kulübü gibi Galatasaray gibi kulüpler gelip bir tesis yapabiliyorlarsa bu Eyüpspor  Kulübü’nün de en doğal hakkıdır. Ben burada canı gönülden belediye başkanına çok teşekkür ediyorum, böyle bir sorumluluğu alarak taşın altına elini koyarak, bize oradan bir tesis kazandırıyor. Çok yakında temelini atacağız.  Biz oraya sadece kamp merkezimizi taşıyoruz. Sporcularımızın kalabilecekleri, antrenman yapabilecekleri bir spor tesisi kazandırılıyor.  Bu da Eyüpspor Kulübüne çok büyük artı değer katacak bir projedir. Spor camiasında hep söylenir,  bir kulüp iyi bir yere gelmek istiyorsa önce tesisleşmelidir önce tesis adımını atan kulüpler sonra sportif başarıyı  yakalıyorlar.  Eyüpspor Kulübü Eyüplülerin spor kulübüdür ve kulüpte ilgili bir eleştiri varsa,  bizler burada muhatabız.  En doğru bilgiyi bizden alabilirler.

KAPALI SPOR SALONU DA YAPILACAK
Biliyorsunuz, stadın yanında kapalı spor salonu vardı, bundan birkaç ay önce spor bakanımız Eyüp Stadını ziyaret etmişti, orada kapalı spor salonu sözünü verdi.  Bir milli maçta Spor Bakanımız ve kulüp başkanımız karşılaştıklarında kapalı spor salonu çalışmalarının yapıldığını ve Cumhurbaşkanımız ile beraber statta bir maç yapacaklarını söylemişler.  Çünkü Sayın Cumhurbaşkanımızın da gençlik yıllarında Eyüp Stadında top oynadığı dönemden çok hatıraları var.  Böyle bir organizasyon yapma hedefimiz var..

Fotoğraflar: Nazmi Alkış

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir