Eyüpsultanlılar’dan destek bekliyor!

Eyüpsultanlılar’dan destek bekliyor!

Eyüpsultan’da kimsenin görmek istemediği bir dram yaşanıyor. Yıllar önce kansere yakalanan, ardından eşi tarafından terkedilen, Sevil Kuru, bu amansız hastalıkla mücadele ederken 2 kez felç geçirmiş. Süreç içerisinde hipertansiyon hastalığı da ortaya çıkan Sevil Kuru, geçtiğimiz aylarda hipertansiyondan dolayı düşerek sağ bacağını diz altından 3 yerinden kırmış. Yeşil Kartı sayesinde tedavisini yaptırabilen Kuru, komşularının yardımıyla ayakta durabiliyor. Eyüpsultan Kaymakamlığı Yardım Vakfı’na ve belediyeye yardım başvurusunda bulunan Sevil Kuru’ya Eyüpsultan Kaymakamlığı önceleri yardımda bulunurken, artık bu yardım kesilmiş. Eyüpsultan Belediyesi’de sadece yemek yardımında bulunuyormuş. Evinin kira olduğunu ve kira ile faturalarını ödeyemediğini belirten Sevil Kuru’yu Eyüpsultan Belediyesi malulen emekli olması için yönlendirmiş. Yapılan tetkikler sonucunda 53 yaşında olan ve hastalıklarından dolayı çalışamayan Sevil Kuru’ya yüzde 39’luk bir rapor verilmiş. Malulen emekli olamayan Kuru çaresiz kalmış ve hayırseverlerin yardımlarını bekliyor. En büyük sorunum kira diyen Kuru, gazetemize şu açıklamalarda bulundu:
“5 yıl ömür verdiler”
10 yıl önce kanser tanısı kondu. 5 yıl ömür verdiler. Bu teşhis Zeytinburnu Süleymaniye Hastanesi’nde kondu. Orada tedavi edilemeyeceğim için Taksim İlk Yardım Hastanesi’ne yönlendirdiler. Orada sağ bacağımdan felç geçirdim. Orada ameliyat oldum, sonrasında bir ameliyat daha oldum. Şu anda, kanserin yanında hipertansiyon ile kemik erimesi var. Tansiyonum aniden yükselince düştüm ve sağ bacağım diz altından 3 yerinden kırıldı. Bu kırıklar için 2 defa ameliyat geçirdim. Yürürken zorluk çekiyorum.
“İşin içinden çıkamıyorum”
Artık işin içinden çıkamıyorum. Emekliliğim yok, hiçbir gelirim yok. Malulen emekli olmam için Eyüpsultan Belediyesi beni Bakırköy’e yönlendirdi. Bana yüzde 39 çalışamaz raporu verdiler. Ama bu bacağım kırılmadan önceydi. Şimdi de yürüyemediğim için gidemiyorum. Hastalığımdan dolayı maalesef çalışamıyorum. Yaşım 53 oldu, sağlıklı gençler iş bulamazken, ben bu durumla nasıl iş bulup çalışayım? Önceden çalışıyordum ve sigortam vardı. Ama çalışamadığım için normal emekli de olamıyorum. Yeşil Kartım olmasa tedavilerimi de yaptıramayacağım. Yeşil kartı zaten durumu olmayanlara veriyorlar.
“Beni ölmeden mezara koydular”
İlk hastalığım ortaya çıktığı zaman eşim beni sokağa attı. 2 oğlum ve bir kızım var. Kızım evli ve 2 çocuklu, ancak kendine yetiyor, büyük oğlum 28 yaşında, pandemiden dolayı işsiz, küçük oğlum 16 yaşında ve O’da çalışmıyor. Küçük oğlumun vesayeti bende olmasına rağmen bakamadığımdan babaannesine gönderdim. Ben yalnız başıma ayakta kalmaya çalışıyorum.
“Çok utanıyorum”
Belediyeden yemek alıyorum. Evimdeki eşyalar bile belediyeden gönderildi, kullanılmış eşyalar ama olsun. Kiramı ödeyemiyorum. Komşular olmasa hiç ayakta duramam. İsteyen gelsin komşulara benim durumumu sorsun, araştırsın.
Kaymakamlık Sosyal Yardım ve Dayanışma Vakfı da yardımcı olmuyor. Sadece İBB’den her ay 200 liralık market kartı gönderiyorlar. Başka hiçbir yerden gelirim yok,  destek bekliyorum. Artık belediyenin kapısından bile geçmeye utanıyorum, çok utanıyorum”

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir