Eyüpsultanlı şehit kabri başında anıldı

Eyüpsultanlı şehit kabri başında anıldı

Eyüpsultan Nişancı Mahallesinden Şehit Eyüp Beyazıt, şehadetinin 23’ücü yılında kabri başında yapılan bir törenle anıldı.

Eyüp  Şehit ve Gazi aileleri Sağlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen anma törenine şehitin annesi Fadime Beyazıt, abisi Yıldırım Beyazıt, Dernek Başkanı Mehmet Fişek’in yanısıra, Eyüpsultan Kızılay Başkanı Hakan Nergis, İstanbul Şehit ve Gazi Aileleri Sosyal Yardımlaşma Dernek Başkanı Fehim Özgür, Sancak Hareketi İstanbul İl Başkanı Birol Yaman, Şehit Polis Memuru Mehmet Çatal’ın ablası Durdu Hızarcı ve vatandaşlar katıldılar. Şehidimizin kabri başında Kuran-ı Kerim tilavetini Hafız Yasin okudu.

Konuyla ilgili olarak gazetemize bir açıklama yapan Dernek Başkanı Mehmet Fişek, “ Söz verdiğimiz gibi şehitlerimizin kabirleri başında Kuran-ı Kerim okutmaya devam ediyoruz. Şehidimiz Eyüp Beyazıt’ın da kabri başında buluştuk ve Kuran-ı Kerim okuttuk. Şehidimiz Eyüpsultan Nişancı Mahallesi’nin evladı ve 23 sene evvel 26 Temmuz 1996’da girdiği çatışmada 13 arkadaşıyla birlikte şehit olmuştu. Aynı çatışmada 21 arkadaşı da yaralanmıştı. Şehitlerimize verdiğimiz sözü yerine getirmenin onurunu yaşarken Eyüp Beyazıt kardeşimizin kabrine gelerek bizlere katılan herkese de teşekkürlerimizi sunuyorum” diye konuştu.

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir