Eyüpsultan’da Uzel Traktör Fabrikasında çıkan yangın  şaibeli..

Uzel Bilmecesi!

Eyüpsultan’da Uzel Traktör Fabrikasında çıkan yangın  şaibeli..

Yangın, 11 ocak 2019 günü 19.00 sıralarında Topçular Mahallesi, Edirnekapı Rami Caddesi üzerinde bulunan ve kapalı durumda bulunan Uzel r traktör fabrikasında meydana geldi. Kullanılmayan 2 katlı traktör fabrikasında henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Alevler fabrikanın bir bölümünde yayılırken ihbar üzerine olay yerine itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. Kısa sürede olay yerine itfaiye ekipleri, fabrikanın yanan bölümüne müdahale etti. Yaklaşık yarım saat süren bir çalışmanın ardından yangın, kontrol altına alındı. Yangında yaralı ve can kaybı yaşanmazken, fabrikada  hasar meydana geldi. Polisin yangınla ilgili soruşturması sürüyor.

Edinilen bilgilere göre, yangın Uzel’in yönetim binası olarak kullanılan yerde meydana geldi. İflas idaresi denetiminde olan fabrikada 3 aydır güvenlik görevlisi bulunmuyor. Bu akşam yangının meydana geldiği fabrikada geçen Kasım ayında hırsızlık olayı gündeme gelmişti.

Yangının çıkış nedenine ilişkin bilgi alınamazken, Uzel’in eski çalışanları “Yangın şüpheli görünüyor. Bu fabrikada kamyonlarla mal çalındı. Şüphelileri yakaladık ancak savcı takipsizlik kararı verdi. Bu akşam yaşanan yangın her yönü ile şüpheli” dedi.

İflas idaresi denetimindeki fabrika için 3 kez icra ihalesi yapıldı. Ancak,fabrikaya alıcı çıkmadı. Uzel’in fabrika arazisi ve makineleri için hazırlanan raporların birinde değeri 831 milyon TL’lik değer biçilmişti. Dev fabrika 94 dönüm arazi üzerinde kurulu.

Kaynak: Hürriyet

 

 

 

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir