Eyüpsultan’da siyaset sertleşiyor!

Emel Bilenoğlu: Siyasi oyunların bir parçası olmayacağız!

Millet İttifakı’nın Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı olan Emel Bilenoğlu ile CHP Eyüpsultan İlçe Başkanı Sinan Akçiçek, son günlerde Eyüpsultan siyasi gündemine düşen transfer olayı hakkında bir basın toplantısı düzenlediler. Toplantıya Millet İttifakının Eyüpsultan Meclis Üyesi Adayların hepsi katıldılar.

Millet İttifakının Eyüpsultan Belediyesi Meclis üyesi adaylarından birinin, CHP’den istifa ederek Ak Parti’ye geçmesi üzerine yapılan basın açıklamasında ilk sözü CHP Eyüpsultan İlçe Başkanı Sinan Akçiçek aldı. Akçiçek konuşmasında

“Yerel seçim sürecinde son 25 güne girmişken siyasal iktidar tarafından partimize yönelik , kampanyamıza yönelik siyasal baskılar ve tehditler artmış durumda. Dışarda bizim bir seçim boyunca harcadığımız parayı bir günde harcayanlar bizim pankartlarımıza bir gün dahi tahammül göstermezken, bizim astığımız pankartları sökerken, kendi pankartlarını her yere asan siyasal iktidar,  maalesef sadece Eyüp’te değil İstanbul’un tüm genelinde bizim pankartlarımızı sökmeye başladı.  Her seçimde aynı şeyi yapıyorlar. Listeler kesinleştikten sonra siyasi rüşvetle, listeden adam çektirmek ve bunu siyasi ranta dönüştürecek bir algı yaratarak CHP listelerinde hala sıkıntı var tarzında,  Siyasal iktidar tarafından, özellikle Eyüp’te ki Ak Partili kadrolar tarafından organize edilen bu çalışmayla ilgili bir basın açıklaması yapma ihtiyacı duyduk. Hangi yolu denerlerse denesinler, Mart’ın sonunun bahar olduğunu onlar da görecekler “ diye konuştu.

Sinan Akçiçek’in ardından konuşan Emel Bilenoğlu da şunları kaydetti:

“Değerli Yol Arkadaşlarım, Değerli Basın mensupları

Eyüpsultan Belediye Başkan Adaylığına seçildiğim ilk günden beri bir kadın olarak siyasetteki keskin, uzlaşmacı olmayan, kavgacı kaba dilin yerine anlayış temelli, sevgi ve saygıya dayalı bir siyaset dilini tüm çalışmalarımda kendime destür edindiğimi, özellikle Eyüpsultan ilçesinin taşıdığı değerlere ve kültürüne bu dilin hiç uygun olmadığını yine sizler önünde açıklamıştım. Bugün geldiğimizi noktada bu dilin, bir kadın olmanın, yaklaşımlarımızın halk nezdinde büyük ilgi gördüğünü ve siyasette bu dile ve bir kadına hiçte alışık olmayanları fazlasıyla korkuttuğunu görüyorum.

Bu korku sonucunda da panik bir şekilde, siyaset etiğinden uzak bazı yolların seçilip, uygulanmaya çalışıldığını görüyorum. Bu çabaların rakibini zayıflatacağını düşünerek rakibinin meclis üyesi adaylarına telkin, baskı ve çeşitli vaatlerle vazgeçirmeye uğraşmaya varan bir noktaya geldiğini görüyorum. Ancak bu çabalar ben ve burada bulunan meclis üyesi adayı arkadaşlarımızın çıktığımız yolda ne kadar doğru bir duruş sergilediğimizi ve bu yolumuzun bizi başarıya ulaştıracağını görüyoruz.

Bizler bugün burada birbirine kenetlenmiş bir ekip olarak bir söz veriyoruz;

“Biz siyasi oyunların bir parçası olmayacağız, bu kirli oyunlara alet olmayacağız! Siyasette farklılıklarımızı ortaya çıkaran değil farklılıklarımızı zenginlik olarak gören ve herkese eşit hizmet götürmeyi kendine ilke edinmiş siyasetçiler olarak size söz veriyoruz başaracağız ve Eyüpsultan’a köklerinden gelen sevgi dilini hakim kılacağız. “

Son olarak bizim siyasetteki bu görüşümüzü, duruşumuzu ve ilkemizi kendi ile bağdaştıramayanlar ayrılıp kendi yollarına gitmeleri hepimiz adına, geleceğin Eyüpsultan’ı adına bir şans olmuştur. Çünkü bizler, inandığı yolda yürümeyi kendine hayat felsefesi edinmiş, idealleri, inançları ve partisi uğruna mücadelesinden asla taviz vermeyenleriz. Pir Sultan Abdal’ın felsefesini destur edinip “Dönen dönsün ben dönmezem yolumdan” diyenleriz biz! Cumhuriyet Halk Partisinin neferleri olarak bizler çok köklü, gelenekleri olan birbirine bağlı bir aileyiz.

Rumelili yoldaşlarım, kardeşlerim ihaneti de ihanetçiyi de çok iyi bilirler çünkü bu ülkenin topraklarına güneş 1881 yılında Rumeli’den, Selanik’ten doğdu. Rumelili kardeşlerimin iradesine kimse ipotek koyamaz onlar kendi iradeleriyle kendi yürekleriyle tercihlerini yaparlar.

Söylediğimiz sloganın tam da yerini bulduğu bir süreci yaşıyoruz:

“Artık Eyüpsultan’da aile olma zamanı”

Tüm hızımızla, var gücümüzle Mart’ın sonundaki bahara koşmaya devam ediyoruz.

Eyüpsultanımızı çok seviyorum ve sonsuz saygılarımı sunuyorum.

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.
  • 31
    Shares

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir