Eyüpsultan’da 4 bölgede hizmet vermek için yola çıktık

 

 

Deniz Köken: Eyüpsultan’da 4 bölgede hizmet vermek için yola çıktık

Deniz Köken, Topçular İş Merkezi’ndeki esnafları da ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet etti.

Katıldığı toplantıda Köken, ‘Topçular Havzası ve Marangozlar Sitesi’nin Eyüpsultan’ın en çok istihdam yaratan, üretim yapan merkezi olduğunu dile getirdi.

Deniz Köken, konuşmasına şöyle devam etti:

“Özellikle ben bu bölgenin gelişmesinden yanayım. Eğitim üniversitesi açabilir miyiz, eğitim merkezi yapabilir miyiz, eleman ihtiyacı ne kadar var, ne kadar yok? Bir Avrupa Birliği projesi yazıp burayı nasıl geliştirebiliriz? Bunu hayata geçirmek istiyorum.

Yan sanayiyi burada nasıl zirve yaptırabiliriz, diğerlerini nasıl daha güzelleştirebiliriz, iyileştirebiliriz bu benim için önemli. ‘Neyi daha iyi yaparsak bize ne katar’ı da konuşmamız lazım. Bizim artılarımız eksilerimiz neler, neleri fırsata çevirebiliriz, bizi tehdit eden şeyler neler? Bunların analizini yapmamız lazım”

“EYÜPSULTAN’DA 4 BÖLGEDE HİZMET VERMEK İÇİN YOLA ÇIKTIK”

“Biz Eyüpsultan’da 4 bölgede hizmet vermek için yola çıktık. Dört ayrı bölgenin ayrı talepleri var, ihtiyaçları ve sorunları olan bölgeler. Bunlara hizmet verirken de, benim yerel yönetimlerde birinci ölçeğim, merkezimde kadın, çocuk, genç, yaşlı ve engellilerin olduğu, bir tarafında üreten bir şehrin olduğu, ortasında da kültür ve turizm şehrinin olduğu bir yer.

Yani bir tarafta insanların sosyal yaşamına nasıl dokunuruz, ama bir tarafta da bu şehrin üretmesi lazım. Mevcut olanı geliştirip şehrin ekonomisine nasıl katkıda bulunabiliriz var”

Deniz köken toplantının sonunda vatandaşların sorularına cevap vererek katılımlarından dolayı teşekkür etti.

 

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir