Eyüpsultan Ramazan’a hazır

Eyüpsultan Ramazan’a hazır

İslam dünyasının gözbebeği olan  Eyüpsultan Camii Ramazan’a hazırlanıyor. Eyüpsultan Belediyesi’nin temizlik elemanları tarafından gül suları ile yıkanan camii bahçesi misler gibi kokarken, cami içinde de her zaman olduğu gibi en ince ayrıntısına kadar temizlik yapıldı. Gül Kokusu’nun Kabe’nin yıkandığı aynı koku olduğu öğrenildi.

Eyüpsultan Belediyesi Temizlik İşleri Koordinatörü Gürhan Askeroğlu’nun bizzat yönettiği temizlik sorunsuz devam ederken, Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken’de Eyüpsultan Camii’ne gelerek çalışmaları yerinde takip etti. Başta TRT olmak üzere TV kanallarına röportaj veren ve bu sene Ramazan ayını “Selam” sloganıyla karşılayacaklarını belirten Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken “Selam bir inceliktir, muhabbettir, samimiyettir, yüzlerdeki tebessümün kaynağıdır.

Selam tüm inananların kardeşliğine bir işarettir. Bir selamla başlar birlikteliğimiz, gönülden gönüle yürüyen köprüdür selamımız. Onbir Ayın Sultanı Şehr-i Ramazan’a bir kez daha kavuşmanın huzuru ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Sofralarımız Ramazanın bereketinden nasiplenecek, birlik, beraberlik, sevgi ve hoşgörüyle iftarlarımızı yapacağız. Tüm Müslüman kardeşlerimizi bu sene Ramazanda iftar ve sahura Eyüpsultan’a bekliyoruz.  İlçemize gelecek misafirlerimizin zorluk çekmemesi için tüm önlemleri de alıyor, çalışmaları yapıyoruz.” dedi.

İFTARİYELİK DAĞITILACAK

Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken yaptığı açıklamada, belediye olarak Ramazan’a hazır olduklarını belirterek, Eyüpsultan’a giriş noktaları olan Haliç Köprüsü, Alibeyköy , Edirnekapı gibi girişlerde iftardan 15 dakika önce ve sonra trafikte takılan vatandaşlara iftariyelikler dağıtılacağını söyledi.

Başkan Köken Ebussuud İlkokulu bahçesinde her gün iftar verileceğini ve bu yıl sokak iftarlarının yapılmayacağını, bunun yerine evlerde iftar yapılacağını söyledi. Bunun yanı sıra otopark ihtiyacının oldukça önemli olduğunu vurgulayan Başkan Köken bazı okulların bahçelerinin, Ramazan ayı boyunca otopark olarak kullanılacağını da belirtti.

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir