Eyüpsultan Mezarlığı kayıyor!

Eyüpsultan Mezarlığı kayıyor!

Eyüpsultan Mezarlığı’nın sahil yolu kısmında yaşanan toprak kayması mezarların yıkılmasına neden olacak. Eyüp Devlet Hastanesi’nin istinat duvarında yaşanan tehlikeli durum Eyüpsultan Mezarlığında da yaşandı.

Saadet Partisi Eyüpsultan İlçe Yönetim kurulu üyesi  Taner Kırnak tarafından çekilen fotoğraflara ve ifadesine göre sahil yolunda bulunan Mezarlık Şefliği’nin yakınında oluşan toprak kayması önündeki duvarın zaman içinde yıkılıp ortadan kalkmasıyla oluştu.  Yağan yağmurların etkisiyle alt zeminin de yumuşak olmasından  oluşan toprak kayması eski mezarların da yıkılmasına sebep olacak nitelikte.

Saadet Partisi Yönetim Kurulu Üyesi Taner kırnak, “ Bu mezarlıklara kim bakıyorsa, yetkilisi kimse gelip buraları kontrol etsinler. Bu bölümde bulunan mezarlar bu toprak kaymasıyla yıkılacaklar. Buranın yetkilisi belediye mi, vakıflar mı, Mezarlıklar Müdürlüğü mü kimse gelip tedbirlerini alsınlar, yoksa yakın bir zamanda, Allah korusun,  ecdatlarımızın kemikleri ortalığa saçılacak” diye konuştu.

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.
  • 1
    Share

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir