Eyüpsultan Meydanında ücretsiz sağlık taraması

Kaymakam Dölek Sağlık tırını ziyaret etti

Eyüpsultan Kaymakamı Abdullah Dölek Eyüpsultan Meydanında ücretsiz sağlık taraması yapan Sağlık Tırını ziyaret ederek, hem sağlıkçıların 7-13 Nisan Dünya Sağlık Haftalarını kutladı, hem de çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Eyüpsultan Kaymakamı Abdullah Dölek ile İlçe Nüfus Müdürü Makbule Fırat ile birlikte geldiği sağlık tırında vatandaşlarla bir süre sohbet etti. Kaymakam Dölek özellikle organ bağışıyla ilgili bilgi aldı.

Eyüpsultan İlçe Sağlık Müdürü Dr. Muhammed Atak konuyla ilgili olarak gazetemize yaptığı açıklamada, “7-13 Nisan Dünya Sağlık Haftası nedeniyle Eyüpsultan Meydanında, İlçe Sağlık Müdürlüğü olarak sağlıkla ilgili 1 hafta boyunca bir etkinlik planladık. Sağlıklı tarama tırımızı meydana getirerek, açtığımız stantlarda sağlıkla ilgili genel bilgilendirme ve yönlendirmeleri yapmaktayız. Burada ağız, diş, göz, işitme taraması yapılıyor. Bunun yanında kanserle ilgili hem tarama, hem de aile sağlık merkezlerine yönlendirme yapıyoruz. Vatandaşlarımıza sağlık bilgilendirmesi yaparken, organ bağışı için de destek vermelerini istiyoruz. Organ bağışının önemini anlatıyoruz. Biz, organlarımız toprak olmasın, can olsun diyoruz.” diye konuştu.

Sağlık tırının 12 Nisan Cuma günü mesai saati bitimine kadar hizmet vereceği ve organ bağışlamak isteyen vatandaşların her zaman İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne başvurabilecekleri öğrenildi.

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir