Eyüpsultan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi inşaatı devam ediyor

Eyüpsultan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi inşaatı devam ediyor

ÇOK GÜZEL BİR OKUL OLACAK

        Geçtiğimiz aylarda yıkılan ve yerine yenisi yapılacak olan Eyüpsultan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin inşaatı devam ediyor. Hafriyatının kaldırılmasından sonra temel kazıklarının çakılmasına devam eden,  okulun Müdürü Dilek Maden gazetemiz Medya Haliç’i konuyla ilgili olarak bir açıklama yaptı. Müdür Dilek Maden’in açıklaması şöyle:
 “ İlçemizin en köklü eğitim kurumlarından olan Eyüpsultan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, eğitim öğretim hayatına 1977 yılında başlamıştır. Okulumuz uzman eğitimci kadrosuyla Fen ve Sosyal Bilimler Programı Uygulayan Proje Okulu olarak hizmet vermektedir. Ülkemizin geçmişinde söz sahibi olmuş; camilerimizden fabrikalarımıza , üniversitelerimizden meclisimize memleket tutkusuyla aşkla şevkle çalışan binlerce öğrenci yetiştirmiştir. Yüklendiği misyon ve edindiği vizyonla ülkemizin geleceğinde de söz sahibi olacak, akademik başarıyı yakalamış, milli ve manevi değerlerle yoğrulmuş nesiller yetiştirmeye devam edeceğiz.
          Eyüpsultan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, karanlıktan şikayet etmek yerine ,ışığıyla karanlıkları yok eden bireyler yetiştirme azim ve kararlılığındadır.
          İki ana bina olarak yapımı devam eden okulumuzda ,ortaokul bölümü için 28 derslik; lise bölümü için 40 derslik yer alacaktır. Modern görüntüsüyle tüm ihtiyaçlara cevap verecek yeni binalarımızda  Spor Salonu,  Konferans Salonu, Fen Laboratuvarları, Teknoloji -Tasarım Atölyeleri, Bilişim Sınıfları, Sanat Atölyeleri , Yabancı Dil Laboratuvarları gibi birimlerin yanında Yemek Salonu ve Kantin gibi sosyal donatı alanları da  bulunacaktır. Ayrıca yeni yerleşkemizde bağımsız bir yapı halinde Kütüphane binası da inşa edilecektir. Kampüsümüzde yapılması düşünülen diğer bağımsız birimlerle okulumuz bütün ihtiyaçlara cevap verir hale gelecektir.
            Yeni bir heyecanla, taze hayal ve umutlarıyla gelecek nesilleri bünyesinde yeşertecek olan okulumuz; öğrencilerine yakışır, yepyeni ve modern binasına kavuşacak. Okul binası, Türk tarihi ve birikiminin geleneksel motifleriyle harmanlanan bir mimariyle ilçemize layık olduğu şekliyle inşa edilecek ve değer katacaktır. Çalışmalarda bu aşamaya gelene kadar meşakkatli süreçlerden geçtik. Bu zor süreçte yardımlarını hiç eksik etmeyen ve gayretleriyle bizleri destekleyen kıymetli büyüklerimize minnettarız .Bu hususta Kaymakamımız Sn. İhsan KARA ‘ya, okulumuz mezunu Ak Parti İstanbul Milletvekili Sn. İffet POLAT ’a, Belediye Başkanımız Sn. Deniz KÖKEN’ e ,İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Alper Asım ÖZER’ e ve İPKB Koordinatörü Sn. Kazım Gökhan ELGİN’ e çok teşekkür ederim.”

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir