EYÜPSULTAN KAYMAKAMI ABDULLAH DÖLEK’İN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

EYÜPSULTAN KAYMAKAMI ABDULLAH DÖLEK’İN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

Bugün, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 99. Yıldönümü ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamanın gururu, coşkusu ve mutluluğu içerisindeyiz.

Egemenliğin millete ait olduğu ilkesinin hayata geçirildiği 23 Nisan 1920 tarihinde açılışı yapılan Meclisimizde, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu günü ülkemiz ve tüm Dünya çocuklarına bir bayram olarak armağan etmiştir.

Dünyada kutlanan ilk çocuk bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı tüm dünya çocuklarının katılımıyla ülkemizde büyük bir sevgi gösterileri içerisinde kutlamaktayız.

Bu vesileyle, 23 Nisan 1920’de açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin ilk Başkanı Gazi Mustafa Kemal’i ve silah arkadaşlarını, vatanımızın bölünmez bütünlüğü uğruna canlarını seve seve feda eden tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, çocuklarımızın ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir