Eyüpsultan Erzurumlular Derneği, Çalışan Gazeteciler Günümüzü kutladı..

Eyüpsultan Erzurumlular Derneği’nden kışlık giysi yardımı

Eyüpsultan Erzurumlular Derneği, Çalışan Gazeteciler Günümüzü kutlamak için  gazetemizi ziyaret ettiler. Dernek Başkanı Cahit Özaslan ile Başkan Vekili Recep Özben, dernek çalışmaları ile ilgili bilgiler de verdiler.
Eyüpsultan Erzurumlular Derneği Başkanı Cahit Özaslan, “ Eyüpsultan’da bulunan 4’üncü büyük nüfusa sahibiz. Yani Eyüpsultan nüfusunun yüzde 10’u Erzurumlu. Biz dernek olarak Eyüpsultan’ın her mahallesinde yönetim oluşturuyoruz. Mahalle başkanı, Kadın kolları, gençlik kolları oluşturuyoruz. Mahallelerdeki hemşerilerimizin bize ihtiyaçları olduğu her an, bu mahalle yöneticilerimiz sayesinde  yanlarında oluyoruz. ” dedi.
Başkan Özaslan, yaptıkları kış çalışmalarıyla ilgili bilgiler de verdi. “ Derneğimizin Erzurum Bölge Başkanı ile birlikte, Erzurum’un 20 ilçesinde pilot köyler seçtik. Bu köylerdeki çocuklarımıza bot ve mont gönderdik. Her köye 50’şer adet olmak üzere bin takım kışlık giysi gönderdik. Bunun nasıl finanse ettik, onu da söyleyeyim, geçmiş dönemde 27 öğrencimize burs veriyorduk. Pandemiden dolayı kesilen bursları böyle değerlendiriyoruz. Pandemiden sonra burslar devam edecek.
Bu arada Eyüpsultan Belediye Meclisinde 2 üye hemşerimiz var. Bize dernek çalışmalarımızda çok faydaları oluyor. Biri Ak Partiden Bayram Ali Özaslan , diğeri CHP’den Ali Haydar İşkar. Her ikisine de teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.
Medya Haliç olarak nazik ziyaretlerinden dolayı, Başkan Cahit Özaslan’ın şahsında Eyüpsultan Erzurumlular Derneği’ne teşekkürler ediyoruz.

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir