Eyüpsultan Belediyesi’nin sosyal tesislerinde virüs bulaşmıyor mu?

Vatandaşa yasak, Ak Parti’ye serbest!

Pandemi sürecinde esnafın yaşadığı büyük zorluklar tüm ülke gündemini meşgul ederken, Eyüpsultan’ın  Ak Partili Belediye Başkanı Deniz köken, bu durumu adeta görmezden gelerek esnafa nispet yapıyor.
Tüm ülkede kafe, lokanta gibi yerlerin aylardır kapalı olması ve bu sektörden ekmek yiyen çalışanların evlerine bir lokma ekmek götüremez hale gelmelerinden sonra, bu tür iş yerlerinin açılması konusu gündeme gelmiş pandemiden dolayı  mutasyonlu virüs tehlikesi olduğu ve daha çabuk bulaşabileceği gerekçesiyle bu iş yerleri açılamamıştı.
Ancak Eyüpsultan’ın Ak Partili Belediye Başkanı Deniz Köken, Ak Parti İlçe Başkanı Muhammet Vanlıoğlu ve partisinin mahalle başkanları ile Ak Parti İlçe Teşkilatıyla toplantısını, pandemiden dolayı kapalı olan, belediye sosyal tesislerinde yaptı. Bunun yanında aynı mekanda dernekler Federasyonu ile oldukça kalabalık bir toplulukla başka bir toplantı daha yapıldı.
Ayrıca belediyenin, yine pandemiden dolayı kapalı olan Kurt Kemeri Tesislerinde mahalle muhtarlarıyla bir araya gelen Başkan Köken burada da önemli görüşmelerde bulundu.
Bu toplantıların yapılması elbette gereklidir. Ancak, merak ettiğimiz konu bu toplantıların belediye tesislerinde değil de, bir esnafın mekanında yapılsaydı acaba belediye yetkilileri, polis teşkilatı buna müsaade eder miydi? Ne kadar ceza uygulanırdı? Bunun yanında bu toplantıları kendi sosyal medyalarında yayınlayarak esnafa adeta nispet yapmaları da hiç hoş karşılanmadı. Bu toplantılarda maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyuldu mu acaba? İnşallah bu toplantılarda bulunanlarda virüs yoktur.
Bu arada Medya Haliç olarak soruyoruz. Bu toplantıların illa ki bu mekanlarda mı yapılması gerekiyor? Muhtarların toplantısı belediye binasında meclis salonunda veya karşısındaki toplantı salonunda pandemi kurallarına uyularak yapılabilirdi. Diğer iki siyasi toplantı Eyüpsultan Kültür ve Sanat Merkezi’nin tiyatro salonunda mesafeli oturarak rahatlıkla yapılabilirdi. Tabii ki internet üzerinden Zoom vasıtasıyla yapılabileceğini de belirtmeden geçmeyelim. Son bir soru daha soralım, Acaba diğer partilerden herhangi biri, bir dernek veya konfederasyon toplantıları için Eyüpsultan belediyesinin sosyal tesislerinde yemekli toplantı yapmak isteseler müsaade edilir mi?
Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir