Eyüpsultan Belediyesi’nde neler oluyor?

Eyüpsultan Belediyesi’nde neler oluyor?

Geçtiğimiz günlerde Gazetemizde yer alan ve İBB’nin arazisine kaçak yaptığı binayı kendi yıkmak zorunda kalan  Eyüpsultan Belediyesi’nden bir inşaat skandalı daha geldi.
Fox TV’de yayınlanan habere göre, Eyüpsultan Belediyesi, Göktürk Mahallesinde, dere yatağı üzerinde bulunan, 0 ada ve 1885 parselde yer alan ve yeşil alan olmak üzere istimlak edilen yaklaşık 2 dönümlük araziye kültürel tesis ve cami inşaatına izin verdi. Ancak İSKİ tarafından “dere yatağında olduğu” , “taşkın tehlikesi bulunduğu” , “inşaat yapılmaması gerektiği” yönünde görüş verilmesine ve zeminin inşaata uygun olmadığının bildirilmesine rağmen inşaatın devam ettiği gözlemlendi. İBB’nin mühürlemesine rağmen inşaatın devam ettiği de Fox TV kameralarına yansıdı. Mührün kırıldığı inşaatın Eyüpsultan Belediyesi tarafından yapıldığını kendisinin de finansör olduğunu söyleyen ve kimliğini açıklamayan bir kişinin görüntüleri de oldukça ilgi çekti.

Konuyla ilgili olarak İyi Parti Grup Başkan Vekili Lütfü Türkkan meclise bir soru önergesi verdiğini belirtirken, Eyüpsultan Belediyesi’nin CHP’li meclis üyesi  Filiz Gökçe’de söz konusu inşaatın meclise getirilmediğini inşaata apar topar başlandığını söyledi.
Eyüpsultan Kamuoyu, Giresun’da yaşanan sel felaketinden sonra ders alınmadığını, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da bu konuda kesin talimatları olduğunu vurgulayarak, Belediye Başkanı Deniz köken’in nasıl bir tavır takınacağını merak ediyor..
Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir