Eyüpsultan Belediyesi Sahada, Vatandaşların Yanında

Küresel çapta bir krize yol açan, tüm dünyada vaka sayısı artan Koronavirüse karşı Eyüpsultan Belediyesi, bir dizi tedbirler alırken, vatandaşların bu süreçte mağduriyet yaşamaması adına çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Eyüpsultan Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü ise, rutin çalışmalarına devam ederken, virüs nedeniyle bu hizmetlerini arttırıp yenilerini de ekleyerek vatandaşları bu zor günlerinde yalnız bırakmıyor.

“HER GÜN 300 AİLEYE SICAK YEMEK”

Rutin olarak her gün ihtiyaç sahibi vatandaşlara sıcak yemek dağıtımı gerçekleştiren Eyüpsultan Belediyesi Sosyal Destek Hizmetler Müdürlüğü, bu zor günlerde sadece ihtiyaç sahibi ailelere değil, sokağa çıkmaları yasaklanan 65 yaş ve üstü vatandaşlardan gelen talepleri de geri çevirmiyor. İlçede her gün 300 aileye sıcak yemek ulaştıran ekipler her eve 3 çeşit sıcak yemek bırakıyor.

“TEMEL İHTİYAÇLARINIZI EVİNİZE GETİRİYORUZ”

65 yaş üstü ve kronik hastalığı olan vatandaşlarımızın bütün ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla İçişleri Bakanlığı tarafından oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grupları ile birlikte hizmet veren Eyüpsultan Belediyesi, 7 bölgeye ayrılan ilçede, özel kurulan ekiplerle vatandaşların market alışverişlerini de yerine getirmeye devam ediyor.

“5 BİN AİLEYE ERZAK DAĞITILACAK”

Evden çıkamayan vatandaşların yaşamlarını kolaylaştırmak, özellikle gıda konusunda sıkıntı yaşamamaları adına tedbirleri arttıran Eyüpsultan Belediyesi, pazartesi gününden itibaren ise ihtiyaç sahibi ailelere, Ramazan erzağı dağıtımına başlayacak. Toplam 5 bin erzak dağıtımı yapılacak.

“HİÇBİR EYÜPSULTANLI MAĞDUR OLMAYACAK”

Ülke olarak zor bir süreçten geçtiklerini, bu zor günlerin üstesinden hep birlikte geleceklerini belirten Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, “Hiçbir Eyüpsultanlı mağdur olmayacak” diyerek şu açıklamaları yaptı: “Olağanüstü günlerin yaşandığı şu günlerde belediyemizin tüm birimleri özverili bir şekilde sahada çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Eyüpsultan’ın tüm mahalleleri sokak sokak temizlenerek dezenfekte edilmeye devam edilecek. Parklarımızı, siteleri, toplu ulaşım araçlarını, ibadethanelerimizi, okullarımızı dezenfekte etmeye devam ediyoruz. Evden çıkamayan 65 yaş üstü vatandaşlarımızın yanı sıra, yalnız yaşayan, kronik rahatsızlığı bulunan tüm vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyoruz. Sıcak yemek ulaştırdığımız vatandaşlarımızın sayısını arttırarak daha fazla kişiye ulaştık. 65 yaş ve üstü hemşehrilerimizin market ihtiyaçlarını karşılayacak özel ekipler oluşturduk. Muhtarlarımız da ekiplerimize destek oluyor. Vatandaşlarımızdan tek ricamız evde kalsınlar, biz onların her türlü ihtiyaçlarını karşılamaya devam edeceğiz.”

 

 

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir