Eyüpsultan Belediyesi 1.700 kişiye istihdam sağladı!

Eyüpsultan Belediyesi 1.700 kişiye istihdam sağladı!

Eyüpsultan Belediyesi İş ve Kariyer Geliştirme Birimi’nin başlattığı “İstihdam Seferberliği” tüm hızıyla sürüyor.
Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü İş ve Kariyer Geliştirme Birimi, Eyüpsultan’da yaşayan işsiz vatandaşlarla binlerce iş görüşmesi gerçekleştirdi. Yüzlerce insana umut kapısı oldu.
Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken’in işsizlikle mücadele kapsamında vaat ettiği 5 yılda 5 bin istihdam sözü dokuz ayda bin 700 kişiye ulaştı.

İşe yerleştirilen
İsteyen vatandaşlar aynı zamanda tam zamanlı ve yarı zamanlı çal Eyüpsultanlı vatandaşlar beyaz yakalı, mavi yakalı olarak iş başı yapıyor.ışma imkânı bulabiliyor

Eyüpsultan Belediyesi-Özel Rami Hastanesi arasında istihdam anlaşması yapıldı
Eyüpsultan Belediyesi’nin 24 Ekim’de Eyüpsultan Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlediği Kariyer ve İstihdam Programı ile İş ve Kariyer Geliştirme Birimi’ne başvuruda bulunan 160 kişi, Özel Rami Hastanesi’nin ihtiyaç duyulan bölümlerine yerleştirilecek.
Eyüpsultan Belediyesi ve Rami Özel Hastanesi arasında imzalanan anlaşma gereği iş başvurusunda bulunan elemanlara Eyüpsultan Belediyesi tarafından 100 saatlik “Nitelikli Personel Eğitimi” verilecek.
Marmara Üniversitesi’nden Prof. Dr. Serhat Ulağlı’dan Duygu Yönetimi, Kriz Yönetimi, Kurumsal Kimlik, Profesyonel Yöneticilik konularında eğitim alıp, başarıyla tamamlayan katılımcılara, eğitim sonrası sertifikaları takdim edilecek.
DR. LÜTFÜ ŞİMŞEK: İŞE ALIMDA EYÜPSULTAN’DA YAŞAYANLARA ÖNCELİK VERECEĞİZ
Özel Rami Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Lütfü Şimşek, sağlık sektöründe nitelikli istihdam sağladıkları için Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken’e teşekkür ettiği konuşmasında şunları söyledi:
“Hastanemizde 200 kadar arkadaşımız bizimle çalışacak. Biz bu personeli işe alırken Başkan Deniz Köken’le yaptığımız konuşmada özellikle Eyüpsultan bölgesinde yaşayan insanları işe alalım, onlara öncelik verelim dedik.
Yine bu kapsamda Başkan Deniz Köken’in önerisi ile Eyüpsultan Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu Kariyer ve İstihdam Fuarı’nda müracaatta bulunan arkadaşlarımız arasından belli bir grubu alıp sağlık sektöründe çalışacak asgari düzeyde bir eğitim vermeye karar verdik.
Bu anlamda bizlere hem fiziki, hem manevi hem de nitelikli istihdam konusunda desteğini esirgemeyen Başkan Deniz Köken’e, Eyüpsultan Belediyesi’ne teşekkür ediyorum.”
İSMAİL UYSAL: İŞVEREN VE İŞÇİYİ BULUŞTURAN PROGRAMLARIMIZ DEVAM EDECEK
Eğitim programının başlangıcında katılımcılara seslenen Eyüpsultan Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Uysal, mutlu toplum, mutlu Eyüpsultan oluşturabilmek adına işveren ve işçiyi buluşturan programlara devam edeceklerini belirterek sözlerine şöyle devam etti:
“Nitelikli personel olabilmek adına elinizden ne geliyorsa yapın. Gerekli eğitimleri alıp, seminer ve kurslara katılarak alabileceğiniz ne kadar sertifika ve diploma varsa onları alıp nitelikli bir eleman olmaya çalışın.
Bu eğitim programı da nitelikli bir eleman olmak adına sizler için önemli bir şans. Ne iş yaparsın diye sorulduğunda her işi yaparım modunda olursanız tüm kapılar duvar olur; açılmaz. Dolayısıyla bu tür fırsatları imkân buldukça değerlendirmenizde fayda var.”
İŞ VE KARİYER BİRİMİNE NASIL BAŞVURULUR?
Her yaşa, eğitime ve meslek grubuna uygun işlerin bulunabildiği İş ve Kariyer Geliştirme Birimi, Alibeyköy Mahallesi, Namık Kemal Caddesi’nde yer alıyor.
Birebir veya toplu olarak gerçekleştirilen iş mülakatlarının yanı sıra iş ve kariyer geliştirme biriminin eğitim seminerleri ve kursları da bulunuyor.
İş ve Kariyer Birimi Eyüpsultan’da ikamet eden ve iş arayan her vatandaşa hizmet veriyor.
İş arayış sürecinin başlaması ve mülakat evresine geçiş için adayların Alibeyköy’de bulunan İş ve Kariyer Merkezi’ne gelerek öz geçmiş formu doldurmaları gerekiyo
Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir