Eyüpsultan Belediye Meclisi Karıştı!

Meclis Üyesi Filiz Gökçe’den çok sert tepki!

Eyüpsultan Belediye Meclisi’nin CHP’li üyesi Filiz Gökçe, 20 Mayıs 2021 Perşembe günü yapılan oturumda, meclis üyelerine, muhtaç olanlara dağıtılmak üzere verilen 20’şer adet 50 liralık yardım kartlarına sert tepki gösterdi.
Oturumun açılmasından sonra CHP ve AK Parti Grup Başkan Vekillerinin konuşmalarının ardından söz alan Filiz Gökçe, katılmadığı bir oturumda Belediye Başkanı tarafından gönderilen 20 adet, 50 liralık market alışveriş kartlarını oldukça sert bir şekilde Meclis Başkanı Mehmet Er’e, MHP’li üye Bayram Demir ile Ak Parti Grup Başkan Vekili Ahmet Hamdi Gürbüz’e iade etti. Bu hareketin üzerine meclis bir anda karıştı. Ak Parti ve MHP grubundan Filiz Gökçe’ye yoğun bir tepki geldi.
50 liraya hiçbir şey alınamadığını söyleyen Filiz Gökçe’ye CHP Grubu da tepki gösterdi. Meclis Başkanı Mehmet Er’in ortamı yumuşatmasından sonra söz alan CHP Grup Başkan Vekili Ali Haydar İşkar “Bu, Filiz Hanım’ın bireysel bir hareketidir. Grup olarak bu hareketi tasvip etmiyoruz. Grubumuzun böyle bir durumdan haberi yoktu” diye konuştu.
Ali Haydar İşkar’ın ardından söz alan ve öncesinde Filiz Gökçe ile çok sert bir tartışma yaşayan MHP’li Meclis Üyesi Bayram Demir, CHP grubunun açıklamalarından dolayı teşekkür etti. CHP’li Gülsüm Polat, oldukça sinirli olan Filiz Gökçe’yi salon dışına çıkartarak sakinleştirdi. Oturum kaldığı yerden devam etti.
Filiz Gökçe sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, “Eyüp Belediyesi geçen ayki meclis oturumunda ( ben işlerim nedeniyle katılamamıştım) zarf içinde tüm meclis üyelerine 50TL yardım kartı dağıtmış. Meclis üyesi arkadaşla da zarf içerisinde yirmi adet 50 TL kartı tarafıma ulaştırdılar. Sadece yazılı ve sözlü tarafıma iletilen Yardım istekleri 150 aileden fazla. Bir aileye 50 TL kart verilir mi? Verseymişim bir şeyler alırlarmış. Ya da iki tane kart versem ne olurmuş. Bu onur kırıcı durumdur” dedi.
Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir