Eyüpspor’un neden yok?

Eyüpspor’un neden yok?

Sosyal Medyadan takip edenleriniz vardır. Geçtiğimiz günlerde günü birlik Bandırma’ya gittik. İyi Parti Eyüpsultan İlçe Başkan Yardımcısı Ağahan Akay’ın rahmetli babasının kabristanına bir ziyaret yaptık. Birkaç yere uğramak için, Bandırma sahilinde bulunan bir otoparka aracımızı bıraktık. Çıkışta dikkatimi çekti, aracı bıraktığımız otoparkın geliri Bandırmaspor’a kalıyormuş..

Bandırmaspor bu sezon kırmızı grupta rakibimiz. Rakibimize 7 liralık bir otopark katkısında (!) bulunduktan sonra küçük bir hesap yaptık. Hani devlet büyüklerimiz çay simit hesabı yapıyorlar ya, onun gibi bir hesap işte.

Otopark 24 saat açık, tam sahilde, balıkçıların tam önünde. Kocaman bir arazi. Nereden baksanız günlük bin araç girer çıkar. Günlük ortalama 7 bin lira, aylık 210 bin lira eder. Yıllık rakam ise yaklaşık 2 buçuk milyon lira. Hadi yazlık trafiğinden dolayı bu rakamı biraz kısalım, kışın daha az gelen olacağından ortalama gelirinin yıllık 2 milyon lira olacağını düşünelim.

Eyüpspor’un, toplam 12 milyonluk borcunun 4,7 milyon liralık kısmından dolayı girdiği transfer yasağının neredeyse yarısını karşılayan bir rakam. Eyüpspor’un da böyle bir geliri olsaydı, transfer yasağı yaşar mıydık?

Eyüpspor’un da mutlaka böyle gelir sağlayabileceği bir yere ihtiyacı var. Otopark deyin, halı saha deyin, çoğaltın da çoğaltın. “Eyüpsultan Camii’nin bahçesinde bağış makbuzu bile kessek” diyeceğim ama, bunun esprisini anlamayacak arkadaşlardan tepki alacağımız için demeyeceğim.

İşin şakası bir tarafa, Eyüpspor’un belediye’nin sırtından bir an önce inmesi lazım. Belediye’nin de Eyüpspor’a gelir getirebileceği bazı yerleri kazandırması lazım, ki yükü azalsın. Bu yük sadece belediyenin, kulüp başkanı ve yöneticilerin sırtına yüklenirse olmaz. Gün gelir ağır olur, taşıyanda kulüpte yere serilir. Sadece Eyüpspor değil, tüm Türk sporunun siyasetin gölgesinden kurtulması gerçeğini kabul etmemiz lazım. Bunun yanında siyasilerimizin de spor kulüplerini oy deposu olarak görmekten vazgeçmeleri gerektiğine inanıyorum.

Kıymetli okuyucularımızdan bu konuyla ilgili, “Eyüpspor’a Eyüpsultan’ın kaynaklarını kullanarak nasıl gelir sağlayabiliriz”in yorumlarını bekliyoruz.

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir