Eyüpsporlu futbolcular İslambey İlkokulunu ziyaret ettiler

Eyüpspor Asbaşkanı Fatih Kulaksız ve oyuncular Umut Bulut, Emrullah Şalk ve Pa Dibba Eyüpsultan İslambey İlkokulunu ziyaret ederek öğrencileri sevindirdiler.
Öğrencilerin büyük tezahüratları eşliğinde öğrencilerle buluşan Eyüpspor temsilcileri de İslambey İlkokuluna gelmekten büyük mutluluk duyduklarını belirttiler.

Zeynep isimli bir küçük kız öğrenci Umut Bulut’a  futbolu çok sevdiğini ve ilerde futbolcu olmak istediğini belirterek kızların futbolcu olmaları için neler tavsiye edebileceğini sordu. Umut Bulut bu soruya “Öncelikle hem kız hem erkek ayırt etmeden söyleyeyim ilk yapmanız gereken şey derslerinize ço k çalışmalısınız. Sonrasında futbolcu olmak için de çok çalışmalısınız. Önemli olan yetenek ve çok çalışmaktır” diyerek cevapladı.

Bir başka öğrenci kaleci Emrullah Şalk’a “ Düşünce canınız çok acıyor mu?” diye sordu. Kaleci Emrullah’ta “Ben kaleciyim, 34 yaşındayım. 12 yaşından beri futbol oynuyorum. Benim işim bu, ama düşmeye alıştık artık, canım yanmıyor” diye cevapladı.

Öğrencilerin çok fazla ilgi gösterdiği bir diğer isim olan Pa Dibba’da babasının futbolu çok sevdiğini ve futbolcu olmasını desteklediğini belirterek 8 yaşından beri futbol oynadığını belirtti.

Eyüpspor Asbaşkanı Fatih Kulaksız da kendisine yöneltilen “En zor maçınız hangisiydi?” sorusuna Boluspor maçında 3-1 yenildik. Çok zor bir maç oldu ama futbolcularımız için çok daha zor bir maçtı” diyerek, minik öğrencilere hepinizin tuttuğu bir takım mutlaka var ama, ilk takımınız Eyüpspor olsun. Gelecekte sizler bu kulübü yöneteceksiniz, sizler bu kulüpte top oynayacaksınız. Mesela kalecimiz Emrullah Eyüplü ve Eyüpspor alt yapısından yetişti” dedi ve  küçük öğrencilere üzerinde Eyüpspor logosu bulunan kupalar hediye edeceklerini belirtti. Bunun üzerinde bütün minikler hep bir ağızdan “Şampiyon Eyüpspor” tezahüratı yaptılar.

EyüpsporAsbaşkanı Fatih Kulaksız İslambey İlkokuluna sporcuların imzaladığı bir forma hediye ederken, Okul yönetimi de Eyüpspor’a minik öğrencilerin Eyüpsporla ilgili yaptıkları bir resmi hediye ettiler.
Ziyarete İslambey Mahalle Muhtarı Orhan Adak’ta katıldı.
Ziyaretin sona ermesinin ardından minikler Eyüpsporlu ziyaretçilerinin imzalarını almak için birbirleriyle yarıştılar.

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir