Eyüpspor’da Dünya 4.sü var, kimsenin haberi yok!

Eyüpspor’un gizli kahramanları!

Eyüpspor’un yüzünü uluslararası müsabakalarda güldüren, Eyüpsultan’a bir çok başarılar getiren  bir atletizm takımı olduğunu biliyor musunuz?

Ulusal bazda bir çok başarıları olan Eyüpspor Bayan Atletizm takımından Tuğçe özkan İtalya’da yapılan Dünya Yıldızlar Dağ Şampiyonası’nda milli formayla Dünya 4’üncüsü oldu. Aynı şampiyonada Türk Milli Takımı da Dünya 2’ncisi olmuştu.

Geçtiğimiz günlerde açılışı beklenen Eyüp Stadı’nda çalışmalarını sürdürürken görüştüğümüz Eyüpspor Bayan Atletizm takımı Antrenörü Fethi Kaya, çalışmalarıyla ilgili olarak Medya Haliç’e açıklamalarda bulundu. “ Fethi Kaya, “ Atletizm takımımızın kuruluşu Kasım ayında 4’üncü senesi olacak. Branş olarak Kros, Pist yarışları ve dağ yarışlarında mücadele ediyoruz. İtalya’da yapılan Yıldızlar Dünya Dağ Şampiyonası’nda sporcumuz Tuğçe Özkan Dünya 4’üncüsü oldu. Bu şampiyonada Türk Milli Takımı dünya 2’ncisi oldu. Zeynep Sonay isimli sporcumuz da 800 metre, 60 metre gibi branşlarda tam 6 kez Türkiye şampiyonu oldu” diye konuştu.

Temennimiz Eyüpspor’da en az futbol kadar diğer branşların da hakkettiği değeri alması..

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir