Eyüpspor Yeni Sezona 16 Transferle Giriyor

Eyüpspor Yeni Sezona 16 Transferle Giriyor

TFF 2. Lig, 31 Ağustos günü Kırmızı Grup ekiplerinden Etimesgut Belediyespor- Niğde Anadolu arasında yapılacak karşılaşma ile başlayacak.

TFF 2. Lig Kırmızı Grup ekiplerinden Eyüpspor, yeni sezon öncesinde yeni yönetim ve yeni teknik direktörüyle çalışmalarına yoğun bir tempoyla devam ediyor.

  1. yılına giren Eyüpspor, liglerin başlamasına az bir süre kala yapılan transferlerle yeni sezona güçlü ve iddialı bir kadro kurarak başlıyor.

Eyüpsultan Postası olarak Eyüpsultan semtinin asırlık çınarı Eyüpspor’un teknik direktörü Mehmet Ali Honca ile takımın son durumunu ve yeni yönetimle birlikte Eyüpspor’un yol haritasının nasıl olacağını konuştuk.

“TEKNİK EKİP OLARAK MUTLU VE UMUTLUYUZ”

Öncelikle vizyonu geniş ve ileriye dönük bakan bir yönetim kurulumuz var. Tesis yatırımları yapılacak. Başarının istikrar ve tesisleşmeden geçtiğini bilen bir yönetimimiz var. Bu Eyüpspor için büyük bir avantaj sağlıyor. O yüzden teknik ekip olarak çok mutlu ve umutluyuz.

“DENİZ KÖKEN’İN DESTEKLERİYLE STADIMIZA KAVUŞACAĞIZ”

Eyüpspor, Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken’in destekleriyle ve yeni yönetimimizin çalışmalarıyla yeni stadına kavuşacak.

“ÜÇ DÖNEMLİK BİR KAMP YAPTIK”

Üç dönemlik bir kamp sürecimiz oldu. İlk olarak kendi tesislerimizde on günlük bir kamp yaptık. Burada kuvvet ve dayanıklılık çalıştık. Daha sonrasında Kızılcahamam’a gittik. Kondisyon antrenmanımız devam etti ve hazırlık maçları yapmaya başladık. Üçüncü kamp dönemini Bolu’da yaptık. O dönem odak noktamız tamamen hazırlık maçları oldu. Maalesef son iki hazırlık maçımız bizden kaynaklanmayan sebeplerle iptal oldu. Düzce ile Düzce Stadı’nda, Sakarya ile son maçımızı Sakarya Stadı’nda oynayacaktık. Stat atmosferinde yapılan hazırlık maçları takıma olumlu yönde çok etkili oluyor. Çünkü antrenman sahasında yapılan bir hazırlık maçı çok verimli geçmiyor. Bu cumartesi bir hazırlık maçı yapacağız ancak henüz saha yeri henüz belli olmadı. Onun netleşmesini bekliyoruz.

“İLK ÜÇ İÇ SAHA MAÇIMIZI KASIMPAŞA’DA OYNAYACAĞIZ”

Bu sezon ilk üç maçımızı Kasımpaşa Recep Tayyip Erdoğan Stadı’nda oynayacağız. Stadımız o zamana yetişir mi? Bilmiyorum. Yetişmezse de başımızın çaresine bakacağız. Taraftar bizim on ikinci adamımız. Futbolcuyu ateşleyen, onu sahada daha etkin olmasını sağlayan bir unsur. Eyüpspor taraftarı takımına yeterince destek veriyor. Tabii taraftarın bir başarı bekledğini sahada güzel bir oyun izlemek istediğini biliyorum. Bu isteklere çok çalışarak sahada cevap vererek taraftarın daha da takımına destek vereceğini düşünüyorum.

“TOPLAM 16 TRANSFER YAPTIK”

Geçen seneki kadromuzdan yedi kişi bizimle devam ediyor. İhtiyaçlarımız doğrultusunda çeşitli mevkilere on altı transfer yaptık. Bu oyuncularımızın hepsi gönül isterdi ki ilk günden beri bizimle beraber olup takım birlikteliği açısından zaman kazanabilseydik. Maalesef sonradan gelen futbolcularımız oldu. Antrenman eksikliği olan futbolcularımız var. O futbolcularımızın eksikliğini hazırladığımız özel çalışmalarla gidermeye çalışıyoruz. Transfer ettiğimiz futbolcuların içinde çok genç futbolcularımız var. Gelecek vaad eden oyuncuları transfer ettik. Onlardan belki çok faydalanamayacağız ancak onları kazanma senemiz olacak. Daha sonrasında o genç futbolcular, takımımızın bel kemiğini oluşturabilir. Diğer yaptığımız zaten transferler izlediğimiz ve bildiğimiz futbolculardan oluşuyor.

Eyüpspor’un yeni sezon öncesinde takıma transfer ettiği futbolcular ve mevkileri:

Timur Çakıroğulları – Kaleci

Alp Tutar – Kaleci

Göksu Alhas- Defans

Sercan Türkeri – Defans

Egemen Zengin – Defans

Muharrem Doğan – Defans

Volkan Kesim – Defans

Eren Taşkın – Orta Saha

Hüseyin Cihan Avcu – Orta Saha

Harun Özcan – Orta Saha

Berkan Burak Turan – Orta Saha

Mikail Okyar – Orta Saha

Uğur Mustafa Türk – Santrafor

Doğukan Öksüz – Santrafor

Emre Torun – Santrafor

Emre Kılıç – Santrafor

“TARAFTARIN SABIRLI OLMALARINI İSTİYORUZ”

Taraftarın sabırlı olmalarını istiyoruz. Çünkü çok yeni bir takım kurduk. Daha bir aydır beraber olan bir takımımız var. Bu eksikliği gidermek için çok yoğun çalışıyoruz. Öyle güzel günler gelecek ki taraftarımız keyifle doksan dakika seyredip evlerine dönecekler. Bu konuda onlara söz veriyoruz. Bizi desteklemelerini istiyoruz.

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir