EYÜPSPOR NEREYE GİDİYOR?

EYÜPSPOR NEREYE GİDİYOR?

Eyüpspor’u son Etimesgut maçından sonra hem tebrik ediyor, hem de kınıyorum.

Neden tebrik ediyorum?, Ziraat Kupası, Konya Maçı’nda,  İlçe Sağlık Müdürlüğü ile güzel bir kampanyaya imza atarak “Organ Bağışı” ile ilgili bir pankartla sahaya çıktıkları için…

Neden kınıyorum? Ellerindeki pankarta uygun hareket etmedikleri için. Çünkü, Eyüpspor’a güzel bir “Beyin” nakli gerekli…

Ne  ilgisi var?, diyeceksiniz, anlatayım:

Eyüpspor’da iki tane beyin var. Biri etkili ama yetkisiz, diğeri yetkili ama etkisiz.

Ne demek istediğimi anlamışsınızdır. Mehmet Ali Honca ile Bilal Şar’ı kastediyorum. Bakın TFF listelerine, Bilal Şar takımın resmi teknik direktörü, Mehmet Ali Honca ise antrenör olarak gözüküyor. Biz ne yapıyoruz, takımın teknik direktörlüğünü Mehmet Ali Honca’ya yaptırıyoruz, Bilal Şar’ı da mecburiyetten takım sahadayken, kulübede oturtuyoruz. Yani takım Mehmet Ali Honca’nın diploması 2. Lig’e yeterli olmadığından Bilal Şar’ın diplomasıyla idare ediliyor. Takımın resmi teknik adamı Bilal Şar iken, gayri resmi olarak Mehmet Ali Honca’ya teknik direktörlük yaptırılıyor. Bu arada bazı spor kanallarında Mehmet Ali Honca’nın adı Eyüpspor Teknik Direktörü olarak geçiriliyor ve sözleşmesinin 30 Haziran 2022’ ye kadar olduğu belirtiliyor.

Eyüpspor ne yapmalı?

Aslında cevabı en kolay soru bu. Teknik direktör değiştirmeli. Yeni birini bulamıyorsanız, Bilal Şar’ı ve Mehmet Ali Honca’yı asli görevlerine verin olay bitsin. Bilal Şar’ın geçmişine bakın, Fenerbahçe alt yapısında Teknik adam olarak çalışmış. Boş adamı Fenerbahçe gibi bir kulüp  alır da çalıştırır mı?  Bilal Şar Teknik Direktör olsun, Mehmet Ali Honca’da antrenörlüğe devam etsin. Madem 2022’ye kadar sözleşme yaptınız, tazminat ödemekten de kurtulmuş olursunuz.

Bu arada taraftarların Etimesgut maçında “Mehmet Ali Hoca istifa” diye tezahürat yaptıklarını da unuttuğumu sanmayın.

Takımda neden istikrar yok?

Aslında takım çok istikrarlı. 11 haftada ligin dibine, düşmüş. Son 5 maçta 4 mağlubiyet, 1 beraberlik.. Bundan iyi istikrar mı olur? Bu arada Konya maçını unuttuğumu sanmayın. Mehmet Ali Hoca’ya taraftarın sorduğu en önemli soru da bu zaten. Etimesgut maçına neden Konya maçındaki kadroyla çıkmadın? Ben taraftarın yalancısıyım, her hafta değişik bir kadroyla sahaya çıkarsak olacağı budur işte…

Eyüpspor’un Onursal Başkanı Deniz Köken ile Kulüp Başkanı Murat Özkaya’nın bu kadar özverisine karşı, ki; Murat Özkaya Başkan olduktan sonra herkesin maaşı kuruşu kuruşuna ödeniyormuş, 11 hafta sonunda beklenen nedir? Taraftarın birlik ve beraberliği ile büyük bir özverisine karşı hakettiği bu mudur?

Şimdi sizlere iki sorum var:

Birincisi, Kulüp Başkanı Murat Özkaya’nın çabalarına karşı takımın bu hale gelmesi özellikle mi yapılıyor? Birileri başkanın ayağını mı kaydırmaya çalışıyor?

İkincisi ise spor ile siyasetin iç içe geçirilmesi Eyüpspor’a ne gibi faydalar veya zararlar getiriyor. Eyüpspor’un bazı yüksek koltuklarında oturanlar ne iş yapıyor. Aldıkları yüksek maaşları kulüp mü ödüyor, yoksa başka bir yerlerden mi geliyor?

Son bir soru daha sorayım:

Asırlık çınarımız 100’üncü yılında küme düşerse hiç utanmayacak mısınız?

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir