Eyüpspor kongresinde neler yaşandı?

Eyüpspor kongresinde neler yaşandı?

27 Haziran 2019 Perşembe günü Eyüpsultan Kültür Merkezi’nde kongresini yapan Eyüpspor’a yeni başkan ve yönetim kurulu geldi.

Oldukça tartışmalı bir kongre süreci yaşayan Eyüpspor’da seçime tek listeyle gidildi. Murat Özkaya Eyüpspor’un yeni Başkan’ı olurken, yönetim kurulu da şu isimlerden oluştu: Fatih Kulaksız, Halik İncecik, Hasan Alas, Dursun Ali Akyıldız, Hakan Demirel, Namık Aygün, Suat Aras, Halit Dokur, Arda Pakyıldız, Kerim Erkara, Fikri Durdu, A.Mecit Aydın.

GELECEĞİ YENİDEN KURACAĞIZ!

Kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı, ardından Divan Başkanlığı’na Ahmet Torun Zengani seçildi. Kongreye eski Başkan Ali Recep kızıltepe katılmazken, tek aday olarak liste çıkartan Murat Özkaya, raporlar okunmadan bir konuşma yaparak salondan ayrıldı. Murat Özkaya yaptığı konuşmasında, ” Herkes gelip buralardan bir şeyler anlatıp gitmiş. Hiç kimse bir çivi bile çakmamış. Bir zamanlar kapalı spor salonumuz vardı, sahamız vardı, şimdi hiç bir şeyimiz yok, her şeyimiz yok olup gidiyor. Birileri buralarda rantın peşine düşüyor. Ben size bir kardeşiniz olarak söz veriyorum. Buradan bir kuruş bile benim boğazımdan geçmeyecek. Beni gelecek için desteklemenizi istiyorum. Herkes başarı istiyor, başarı için çalışmamız gerekli. Ben Eyüpsultan’ın Akarçeşme semtinde doğmuş, büyümüş bir delikanlı olarak buraya geldim. Sizden istediğim tek şey geleceği kurmak. Bunun için de mücadele vermemiz gerekiyor.  Bunu tek başıma benim verebilme imkanım yok, tek başınıza sizin de yok. Hep birlikte bu mücadeleyi vereceğimize ve geleceğimizi yeniden kuracağımıza inanıyorum” diye konuştu.

RAPORLARA BÜYÜK İTİRAZLAR!

Eyüpspor’un 3 yıllık raporları Kulüp Müdürü Coşkun Doğrul tarafından okundu. Kulübün yaklaşık 12 milyon borcunun olması üyelerin yoğun ve yüksek sesli itirazlarına neden oldu. İtirazlar sonucu oturumu yöneten Ahmet Torun Zengani, konuşmak isteyen üyelere söz verdi. İlk konuşmayı Ziya Purde yaptı. Purde yaptığı konuşmasında eski Başkan Ali Recep Kızıltepe ile eski belediye başkanı Remzi aydın’ı eleştirerek, Ali Recep Kızıltepe’yi belediye Başkanı Remzi Aydın’ın getirdiğini, kabul edilmezse kulübe yardım yapmayacağını söylediğini belirtti. Purde, zamanın belediye başkanı Remzi Aydın’a, bu başkan’ın kulübü bıraktığında en az 10 milyon borçla bırakacağını , belirttiğini de ifade etti.

BU BORÇ NASIL OLDU?

Altyapı hacası Ertuğrul Hoca’da oldukça sert bir konuşma yaparak, hocaların aylardır maaş alamadıklarını belirtti. Ardından mikrofona gelen Gazeteci Nazmi Alkış, “Geçen seneki yönetimde bir tane Eyüplü yok. Neden? Antrenörlere, futbolculara paraları ödenmediyse bu kadar borç nasıl birikti? Eski yönetim 100. yıl kutlamalarını bile yapmadı, kutlamalarımızı gençlerimiz yaptı” dedi.

32 MİLYON BÜYÜK BİR BÜTÇE

Söz alan Uğur Şen’de yaptığı konuşmasında raporlarda açıklanan bütçe olan 32 milyon Liranın çok büyük bir bütçe olduğunu belirterek “Bunu eski belediye başkanının ve eski kulüp başkanının duyması gerekiyordu. Bir insan bir kulübe 2 milyon 800 bin lirayı parayı nasıl verir? Bu çok büyük bir para.” diyerek Eski Başkan Ali Recep Kızıltepe tarafından kulübe temlik konmasını eleştirdi. Uğur Şen ayrıca, eski Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın yeğeninin kulüpte futbolcu olduğunu ve alacakları için kulübe haciz  yaptığını belirterek, ” Bir insan hiç bir resmi maç oynamayan yeğenine nasıl haciz yaptırır?” diye konuştu.

Uğur Şen’in ardından tekrar söz alan Ziya Purde “Biz çalan yönetici istemiyoruz” dedi.

İBRA EDİLDİ

Konuşmaların ardından söz alan Fatih kulaksız oldukça uzun bir konuşma yaparak kulübün durumunu özetledi. Eski Başkan Ali Recep Kızıltepe ile kulübe koydurduğu temlik için görüşmelerin yapıldığını, eski yönetimin ibra edilmesinin bir pazarlık aracı olarak kullanıldığını belirtti. Bazı üyelerin red oyu vermelerine rağmen,  okunan raporların ibra edilmesinin ardından seçime gidildi ve liste  kabul edilerek Murat Özkaya Eyüpspor’un yeni başkanı oldu. Seçimin ardından Yönetim Kurulu üyesi Fatih Kulaksız kısa bir teşekkür konuşması yaptı.

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir