Eyüplü şehidimiz kabri başında anıldı

Eyüplü şehidimiz kabri başında anıldı
Eyüpsultan Akşemsettin Mahallesin’de oturan ve 2012 yılında terör örgütüyle girdiği çatışmada şehit olan, Gümüşhaneli şehidimiz Osman Yıldız için, Edirnekapı Şehitliği’nde bulunan kabri başında Kuran-ı Kerim okundu.
Eyüpsultan Şehit ve Gazi Aileleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Fişek ve Yönetim Kurulu üyeyeri tarafından yapılan organizasyona babası Zafer Yıldız ile annesi Zeynep Yıldız evlerinde de aynı saatte mevlit yaptıkları için katılamazken, Dernek Başkanı Mehmet Fişek, Başkan Yardımcısı ahmet Özcan, Kurucu Üye, Hacı Demir, Yönetim Kuruluf Üyesi Ömer Gegin, Şehit Mehmet Çatal’ın ablası Durdu Hızarcı ile vatandaşlar katıldılar.
Katılımcılar Mustafa Korkmaz hocanın okuduğu Kuran-ı Kerim tilavetinden sonra hep birlikte tüm şehitlerimiz için dualar ettiler.

  
Organizasyon sonunda katılımcılara lokum dağıtılırken, Gazçetemiz Medya Haliç’e özel bir demeç veren Dernek Başkanı Mehmet Fişek ” Dernek olarak söz vermiştik. Şehitlerimizin şehadet günlerinde kabirleri başında Kuran- Kerim okutuyoruz, dualar ediyoruz. Osman kardeşimiz 2. organizasyonumuz oldu. Tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz” diye konuştu.

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.
  • 77
    Shares

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir