Eyüp Sultan Hazretleri’nin Olduğu Yerde Namaz Kılmama İzin Vermediler

Eyüp Sultan Hazretleri’nin Olduğu Yerde Namaz Kılmama İzin Vermediler

Eyüp Sultan’da dua ettiği fotoğrafla ilgili konuşan Ekrem İmamoğlu, “Dedim ki ‘Camiye girmeyeyim, Eyüp Sultan Hazretleri’nin olduğu yer daha gizli, orada ibadetimizi yapalım. Açılmadı, izin verilmedi” dedi.

Resmi olmayan seçim sonuçlarına göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı kazanan Ekrem İmamoğlu, FOX TV’de yayınlanan Çalar Saat programına katıldı.

“AÇILMADI, İZİN VERİLMEDİ”

Programda Eyüp Sultan ziyaretine değinen İmamoğlu, “Bir kadın adayımız vardı onu ziyaret etmek, ona destek olmak için oraya gitmiştim. Dedim ki ‘Camiye girmeyeyim, Eyüp Sultan Hazretleri’nin olduğu yer daha gizli, orada ibadetimizi yapalım.’ Açılmadı biliyor musunuz? Herkese açılır, ben biliyorum. Ben de kıldım orada. Açılmadı, izin verilmedi. Sonra yandaki bir başka küçük türbe var, orada ettim. Ben Eyüp Sultan’a gidişimi basına duyurmadım. Orada bir kadın adayımız vardı. Çok, çok üzülmüştüm. Dedim ‘Hem seni ziyaret edeceğim, hem de Eyüp Sultan’ı ziyaret edeceğim.’ Böyle şeyleri yaşadıkça çok üzülüyorum. Bu memleket bizim” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haberler.com

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir