Eyüp Şehit ve Gazi Aileleri Derneği ofisini açtı!

Eyüp Şehit ve Gazi Aileleri Derneği ofisini açtı!

Eyüp Şehit ve Gazi Aileleri Sağlık, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin Eyüpsultan İslambey ofisi 16 Mart 2019 Cumartesi günü yapılan bir törenle açıldı.

Oldukça kalabalık olan açılış törenine, Eyüpsultan Kaymakamı Abdullah Dölek adına Eyüpsultan Jandarma Komutanı Binbaşı Sadık Tatar, Millet İttifakı Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Emel Bilenoğlu ve meclis üyesi adayları, Saadet Partisi Adayı İlker Çiftçi, ADEF Genel Başkanı Saim Diken, Ak Parti Eyüpsultan Belediyesi Meclis Üyesi adayı Sena Sabire Koç, Yesevı Alperenler Ocağı Genel Başkanı Kürşat Mican, Medya FM radyosu Yönetim Kurulu Başkanı Turan Canik ve program yapımcısı Salih Turgut, muhtarlar, muhtar adayları, STK temsilcileri, şehit ve gazi yakınları ve vatandaşlar katıldılar.

Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Törende kurdeleyi kesen Binbaşı Sadık Tatar, Yaptığı kısa konuşmasında, komutanının kucağında şehit olduğunu anlatarak,  duygusal anlar yaşadı. Kurdele kesimimin ardından açılışa katılan Emel Bilenoğlu bir konuşma yaptı.

Bilenoğlu konuşmasında bir asker çocuğu olduğunu ve asker yolu  beklemenin ne demek olduğunu çok iyi  bildiğini söyledi. Bilenoğlu konuşmasında Çanakkale şehitlerini ve ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ü de andı. Bilenoğlu’nun ardından İlker Çiftçi de kısa bir konuşma yaptı.

Dernek Başkanı Mehmet Fişek yaptığı konuşmasında katılımcılara teşekkür ederken, gazetemizin kurucuları Hakan Hapcıoğlu ve Kemal Aydın’a, derneklerinin kuruluşundan bu güne kadar, verdikleri destek için teşekkür etti.

Konuşmaların ardından tüm şehitlerimiz için Kuran-ı Kerim tilaveti okundu ve dualar yapıldı. Açılışta katılımcılara lokma tatlısı dağıtıldı.

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir