Eyüp Kızılayı’nda değişim rüzgarları esiyor!

Eyüp Kızılayı’nda değişim rüzgarları esiyor!

Türk Kızılayı İstanbul İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyesi, yazar ve spor bilimleri uzmanı, Eyüpsultan’ın tanınmış isimlerinden Hakan Nergis ile bir söyleşi yaptık.

Medya Haliç: Hakan Nergis kimdir?

Hakan Nergis: Eyüp’te doğdum büyüdüm. 27 yıldır, doğma büyüme Defterdar Mahallesi’nde yaşıyorum. Eyüpspor’da kalecilik yaptım. “Hayat laftan arlamaz” isimli bir kitabım var. Kitap çalışmalarım devam ediyor. Kitabımın tanıtımını yapıpgelirini Kızılay’a bağışlayacağım. Bu tanıtımı kısmetse aralık ayı sonunda yapacağız.

Spor Bilimleri Fakültesini Okul ikincisi, bölüm birincisi olarak bitirdim.

Medya Haliç: Eyüp’te yaşayan bir genç olarak Eyüp’ü nasıl görüyorsunuz?

Hakan Nergis: Eyüp’te yaşayan bir genç olarak Eyüpteki gençlik faaliyetlerinin daha iyi olması gerektiğini düşünüyorum. Gençler için inovasyon merkezlerinin oluşturulması ve iş açısından istihdam sağlanmasının iyi olacağını düşünüyorum. Kötü alışkanlıklardan gençleri uzak tutabilmek adına Kızılay, Yeşilay gibi STK’larla gençlerin tanışmasını sağlayacak imkanlar sunulmalı. Kötü alışkanlıklardan kurtarıcı sportif faaliyetlerin ve mahalle içi spor alanlarının çoğaltılması  ve futbol yanında diğer branşlarada futbol kadar ilgi gösterilmesi gerekmektedir.

Ben isterdim ki Kızılay’ın ve Yeşilay’ın spor takımları olsun, gençleri sokaklardan spor salonlarına, spor salonlarından da sokağa eğitilmiş, milli sporcular olarak bıraksın.

Medya Haliç: Türk Kızılayı’nda gençlik kolları başkanlığı yaptın. Halihazırda Kızılay’ın İstanbul İl Gençlik kolları’nda yönetim kurulu üyesisin. Eyüp’te 2019 Şubat’ta Kızılay’ın kongresi var. Bununla ilgili başkanlık düşünceniz var mı?

Hakan Nergis: Türk Kızılayı, Eyüp şubesinde başarıyla takdir edilen görevlerim sonucu İstanbul il gençlik kolları yönetim kurulu üyesi oldum. Başkanlık için genel merkezimiz tarafından 3 dönem kuralı getirildi. Bizim şubemizde bu 3 dönem kuralına giriyor. Benim şu an söyleyeceğim tek şey, bize görev verilirse bu görevi en iyi şekilde yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Lakin gençlik kollarında yaptığım projelerimde benim referanslarımdır.

Bu arada şahsımı Türk Kızılayı’na kazandıran, desteklerini esirgemeyen, gençliğin önünü açan Kızılay Eyüpsultan Şube Başkanı Abit Tüfekçi başkanıma ve yönetim kurulu üyelerine şükranlarımı sunarım.

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir