EVDEYİM AMA TRAFİK KURALLARI AKLIMDA

EVDEYİM AMA TRAFİK KURALLARI AKLIMDA

Her yıl Mayıs ayının ” Karayolu  Trafik Güvenliği Günü ” olarak kutlanan ilk cumartesi günü bu yıl, salgın kısıtlamaları dolayısıyla, “Evdeyim ama, trafik kuralları aklımda!” ve “Trafikte her yıl daha iyiye”  sloganlarıyla  kutlanıyor.
Trafik kazalarına, trafik konusunda yaşanan olumsuzluklara ve bunların çözüm yollarına dikkat çekmek, trafik düzeni ve güvenliği bakımından karayolunu kullananların kurallara uymaları yönünde farkındalık oluşturmak, kurum ve kuruluşların trafik eğitimine olan katkılarını artırmak amacıyla her yıl Mayıs ayının ilk Cumartesi günü “Karayolu Trafik Güvenliği Günü”, bugünü takip eden hafta ise “Karayolu Trafik Haftası” olarak kutlanmakta.

Günümüzde şüphesiz kaza sonucu ölüm ve yaralanmaların en çok meydana geldiği alan trafiktir. Gerçekleşen trafik kazaları kimi zaman geri dönüşü olmayan manevi ve maddi kayıplara neden olmakta.

Toplumumuzda trafik bilincinin yeterli düzeye gelmesi ve kurallara azami riayetle mümkün olacaktır. Bu nedenle hepimiz üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmeli ve kurallara uymayı alışkanlık haline getirmeliyiz.
Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir