Ensari konağı’nda neler oluyor?

Ensari konağı’nda neler oluyor?

Remzi Aydın’ın döneminde çok fazla iş yapmayan, ancak Deniz Köken’in başkanlığa gelmesiyle işleri açılan Ensari Konağı’nda bazı garip uygulamaların olduğunu gözlemledik.

Ensari Konağı’nı bilmeyenler için söyleyeyim, Eyüpsultan Belediyesi’nin sosyal tesisleri. Hani pek çok semtte İBB’nin sosyal tesisleri var ya, bu da Eyüpsultan Belediyesi’nin sosyal tesisleri. Önceki dönemde hem fiyatların yüksek olması hem de kalite ve hizmetin düşük olması Eyüplülerin bu tesislerden uzak durmalarına sebep oluyordu.  Deniz Köken başkan olduktan sonra, kalitenin ve hizmetin iyileşmesi ve en önemlisi fiyatların düşürülmesi sonucunda vatandaşların uğrak yeri oldu.

Ancak burada gözlerden kaçmayan bir durum var. Zaten fiyatları makul olan bu tesislerde gördüğümüz bazı üst makamlardaki belediye çalışanlarının ve yakın akrabalarının(!) hesap ödemeden çıktıklarına şahit olduk. Belediye çalışanlarının kimliklerini ibraz ederek indirim almaları da gayet doğal bir durum.

Ancak geçtiğimiz günlerde hesabımızı öderken yaşadığımız bir olay bu yazının kaleme alınmasına neden oldu. Adisyonu kasaya veren bayan Ak Parti kadınlar kolundan olduğunu söyleyince indirim yapıldı. Öğrendiğimize göre bu indirim oranı yüzde 25’miş.

Böyle bir indirimin CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi veya diğer partililere yapıldığını zannetmiyorum. Bu indirim olayının ya tamamen kaldırılması ya da diğer partililere de uygulanması gerektiğini savunuyorum. Partisi iktidarda olanın bu nimeti sonuna kadar sömürmesini de hiç hoş karşılamıyorum.

Umarım Belediye Başkanı Deniz Köken bu konuyla ilgili olumlu bir adım atar.

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir