Emine Çelik ağır konuştu!

Emine Çelik: Vitrin mankeni değilim!

Eyüpsultan Belediyesi’nin CHP’li üyesi Emine Çelik , Belediye Meclisi’nin 2021 yılının ilk oturumunda yaptığı konuşmada “Vitrin mankeni değilim, ben başörtüsü taktığımda Ak Parti diye bir parti yoktu” dedi.
Emine Çelik yaptığı konuşmada şunları kaydetti:
“2021 yılının ülkemize sağlık,  barış, sevgi, adalet, kadın haklarının gerçek manada yerini bulduğu, kadın ölümlerinden değil, başarılarından söz edilen kadınların yaşadığı bir ülke olmasını diliyorum.
Sözlerime Konfüçyüs’ün bir sözü ile başlamak istiyorum.
 Önder’ler nazik olurlarsa; halkları saygısızlığa cesaret edemez, önderler adil olurlarsa halkları serkeşliğe cesaret edemez, önderler güvenilir olurlarsa halkları yalancılığa cesaret edemez.
Kadınları hayatta ve siyasette sembolik olarak tanımlayan anlayış şimdi de PM Üyemiz Sevgi Kılıç’ı hedefe alarak cumhuriyet halk partisinde siyaset yapan kadınları başörtülü olduğu için aşağılamaya çalışıyor.
İşine gelince “başörtülü bacım” işine gelmeyince “vitrin mankeni” diyen bu kötücül anlayışı reddediyoruz!
Başörtüsünü kendi tekelinde sanan AKP Genel Başkanı’na kadınların istedikleri partide siyaset yapma özgürlüğü olduğunu hatırlatmak isteriz.
Bu ayrıştırıcı ve aşağılayıcı anlayışı reddediyoruz!
Devlet yetkililerinin rencide edici açıklamalarla kadınların kıyafetleri, inançları ve yaşam tarzlarını değil, her gün şahit olduğumuz kadın cinayetlerini dert edinmeleri gerekir.
Cumhuriyet Halk Partisi’nde siyaset yapmak benim tercihimdir, vitrin mankeni değilim özgürce düşüncelerimi söylediğim yerdeyim.
 Cumhuriyet Halk Partisi Kuruluşu Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından gerçekleşmiş özgürce düşüncelerimizin söylediği hakkın, hukukun, adaletin olduğu bir partidir.
Başörtüsü inancımız gereği takmaktayız, ben başörtüsü taktığımda Ak Parti diye bir parti yoktu.
20 yıldır siyasi malzeme yapıyorsunuz size tavsiyem bundan vazgeçmeniz halk gerçekleri görmekte bunun cevabını da 31 Mart 2019 da vermiştir”.
Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir