Emin Atmaca basınla buluştu!

Emin Atmaca basınla buluştu!

CHP’den Eyüpsultan Belediye Başkan aday adayı olan Emin Atmaca, aday olduğu taktirde “Emin adımlarla geliyorum, adım gibi eminim, belediyeyi alacağım” dedi.

7 Kasım 2018 Çarşamba günü Alibeyköy’de basın mensuplarıyla biraraya gelen Emin Atmaca, aday olduğu taktirde muhafazakar kesim ile CHP’yi birleştirebilecek tek aday olduğunu söyledi.

Atmaca konuşmasında şunları kaydetti:

“ 2019 seçiminde CHP’den Eyüp Belediye Başkanlığı’na aday adayı oldum. CHP’ye 1990’da Erzurum’un Karayazı İlçesi’nde kayıt oldum. 1996 -1999 yılları arasında Karayazı’da İlçe Başkanlığı yaptım. 2000’de İstanbul’a gelerek Atmaca Şirketler Grubu’nun başına geçtim2003 – 2008 yılları arasında Alibeyköyspor Başkanlığı yaptım. Alibeyköyspor’u amatörden alarak 2.Lige çıkarttım. Aylık 60 bin lira geliri olan bir kulüp yaptım. 2008’de Eyüp’e belediye Başkan adayadayı oldum. 2011’de vergi rekortmenliği sıralamasında 4. Sırada yer aldım.

Neden Eyüpsultan’dan adayım? Partimiz Eyüpsultan’da hep kaybetmiştir. Ancak her şeyin bir zamanı var. Bütün dünyada kutsal mekan olan Eyüpsultan hazretleri bizim ilçemizde. Hac’ca gidenler Eyüpsultan’ı ziyaret ederek gidiyorlar. Bu ilçenin ideolojisi belli. Aday olan arkadaşlarımız iyi çalışmalar yapmışlar. Ancak böyle bir ideolojiye sahip olan ilçenin muhafazakarlığını CHP ile pekiştirmek gerekiyor. Ben ilçenin adayı olmak istiyorum. Ben veya bir başka arkadaşım belediyeyi alana kadar özenle çalışacağız. Burada Cumhur İttifakı bize 56 bin oy fark attı. Bu farkın nasıl kapatılması gerekir? Adayın 25-30 bin oyu getirmesi gerekiyor. Ben 49 kardeşim. Babamın 4 eşiyle, nikah düşmeyen 1040 kişilik bir ailenin ferdiyim. Ben bütün ailemi çalıştıracağım. Bir insan ekibiyle var. Ben bu konuda çok iddialıyım. Sayın Genel başkanımız adaylığı bize verirse biz bu işi başarırız.” diye konuştu.

Emin Atmaca daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bir basın mensubunun aday olamazsanız meclis üyeliğini kabul eder misiniz? Şeklindeki soruya  kesinlikle hayır diyerek cevap verdi. Atmaca “ Bütün partilerde aday adayı olan arkadaşlarımızın meclis üyeliğinde yer almaması gerekir” dedi.

Büyük bir yükün altına girdiğini ifade eden Emin Atmaca, CHP’de ön seçimden yana olduğunu vurgulayarak, CHP’nin bakış açısı adalettir” dedi.

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.
  • 25
    Shares

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir