Emel BİLENOĞLU, Uzel Fabrikası mağduru işçilerle nöbetteydi!

Emel BİLENOĞLU, Uzel Fabrikası mağduru işçilerle nöbetteydi!

Yıllarca çalıştıkları UZEL fabrikasından tazminatlarının alamayan binlerce işçi yaklaşık üç aydır her pazar güzü kapanmış fabrikanın önünde tuttukları nöbetle seslerini duyurmaya çalışıyorlar.

10 yıldır süren davanın sonuçlanmasını bekleyen ve haklarını talep eden hak sahipleri, bugün yine UZEL Fabrikasının önündeki nöbetteydiler. Millet İttifakının Eyüpsultan Belediye Başkan adayı Emel Bilenoğlu, hak arayışını sürdüren emekçilerin yanındaydı.

Kazanılmış hakları olan tazminatlarını talep eden işçilere seslenen Emel Bilenoğlu,” maalesef ki ülkemizde hak verilmiyor hak zorla alınıyor. Şunu söylemek istiyorum. uzun zamandır sahada yaptığım çalışmalarda kadılar gelip boynuma sarılıp burayı söylüyorlar. Eşlerimiz orada her pazar günü nöbette gelin bizim derdimizi paylaşın diyorlar. Bizde bugün sizin dertlerinize dert ortağı olmak için bugün buradayız. Çok fabrikada işçi olarak çalışmış, ve bir çok fabrikada yönetici olarak çalışmış biri olarak, bir işçi kardeşimin gözünde yaş düşmesin, hakkı yenilmesin diye mücadele eden biri olarak, bundan sonra da siz hakkınızı aldığınız güne kadar yanınızda olacağıma söz veriyorum” ifadelerini kullandı.

Emel Bilenoğlu, işçilerin hak arayış nöbetine katılım yaptıktan sonra Eyüpsultan da yaşayan tüm yuttaşlara seslenerek destek istedi. Emel Bilenoğlu, ” Sevgili Eyüpsultan halkı, sevgili İstanbul halkı, bugün UZEL fabrikasının önündeyiz. Hakları yenilen, hakları verilmeyen işçi kardeşlerimize destek için bugün buraya geldik. Bugün burada hep beraberiz onların davası bizim davamız. Bizdeki inanış işçinin teri kurumadan hakkının verilmesidir. Ancak bu emekçi kardeşlerimizin hakkının verilmemesi yıllar olmuş ve üzeri neredeyse buz tutmuş. buradan işçinin emeğine sahip çıkacak bütün İstanbul halkına seslenmek istiyorum. Her pazar günü burada nöbet tutan işçi kardeşlerime destek vermeye davet ediyorum” dedi

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir