Emel Bilenoğlu aday adaylığını açıklayacak

Emel Bilenoğlu aday adaylığını açıklayacak

CHP’nin Eyüpsultan’da tanınan siyasilerinden Emel Bilenoğlu yarın CHP İlçe merkezinde Eyüpsultan Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıklayacak.

Bilenoğlu konuyla ilgili olarak gazetemize gönderdiği basın açıklaması şöyle:

“Emel Bilenoğlu, ilçedeki tek kadın aday olarak, CHP bayrağını Eyüpsultan Belediyesi’ne taşımak için Cumhuriyet Halk Partisi’nden Eyüpsultan Belediye Başkanlığı’na aday adaylığını 21 Ekim 2018 Pazar, Saat 17.00’de CHP ilçe binasında düzenlenecek toplantı ile açıklayacak.

Emel Bilenoğlu her şeyin başlangıcını “2014 yılında mücadele ruhu ile çıktığı sokaklardan, özlemini duyduğum demokratik günleri göreceğim zaman gelene kadar bir daha evime girmeyecektim” diyerek özetliyor. Bu inançla mücadelesini, Cumhuriyet Halk Partisi içinde sürdürmeye devam ediyor. Eyüp’te, Atatürkçü Düşünce Derneği’nin üyesi ve ayrıca ilçede Çağdaş Kadınlar Derneği’nin kurulmasına destek oldu. Üyesi olduğu Eyüp Dostları Vakfı çatısı altında “Eyüp’te Yaşayanların Dilinden Son Yüzyılın Hikayesi” organizasyonun proje sorumluluğunu üstlendi. 12 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleşen bu organizasyonla, binlerce Eyüp’lüyü bir araya getirerek, Eyüp’ün yakın tarihini, yaşayan yüzlerce tanıkla görüşerek hazırlanan kitabın tanıtımı, çekilen belgesel film ile yapıldı.

25 yıl özel sektörde farklı şirketlerde profesyonel olarak çalışan Emel Bilenoğlu, 10 sene kendi tasarım ofisini yönetti. Evli ve 2 çocuk annesidir. Mimar Sinan Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Geleneksel Türk Sanatları Bölümü mezunu bir tasarımcı olan Emel Bilenoğlu Eyüp’e, kadim tarihine ve barındırdığı eserlere bakışının bu nedenle daha farklı olduğunu belirterek, “Eyüp, hem inanç tarihimizin, hem de Cumhuriyet tarihimizin bir çok sanatçısının yetiştiği bir kültür ve sanat merkezidir. 1950’lerden itibaren Haliç ve çevresinin yaygın üretim ve istihdam alanı olarak, Disk, Türk-İş gibi önemli emek örgütlerine Eyüp’ten büyük katılımlar gerçekleşmiştir.” diye ekliyor.

Emel Bilenoğlu amacının, Eyüpsultan’a çoğulcu çözüm üreten, insan odaklı katılımcı bir sosyal belediyecilik anlayışını, vizyoner, yenilikçi, geliştirici, kalıcı, uzun vadeli hizmetler ile sunabilmek olduğunu belirtiyor. “Hedefim, sevgiyle umuda yakacağımız ışık ile Eyüpsultan’dan doğarak İstanbul‘u aydınlatmaktır.”

Cumhuriyet Halk Partisi’nin, Eyüpsultan Belediyesi’ni; toplumun her kesimini kucaklayacak, evin merkezi olan kadınlarla en yakın iletişimi kuracak, gençlere vizyon açacak bir Cumhuriyet kadını aday ile kazanabileceğine inanıyor ve göreve hazır olduğunu beyan ediyor.

Organizasyon Yeri: 21 Ekim 2018 Pazar, Saat 17.00, CHP, Eyüpsultan İlçe Başkanlığı, İslambey Caddesi, No:8, Kat 4, Eyüpsultan, İstanbul

 

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir