Ekrem İmamoğlu’ndan Kanal İstanbul açıklaması:

Ekrem İmamoğlu’ndan Kanal İstanbul açıklaması:

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB’de 6 aylık çalışma dönemiyle ilgili açıklamalarda bulundu. İmamoğlu, Kanal İstanbul İşbirliği Protokolü’nden çekildiklerini duyurdu. Adalar’daki faytonlarla ilgili kararı açıklayan İmamoğlu, ‘Adalar’da yaz aylarından itibaren ulaşım elektrikli ve lastikli araçlarla yapılacak. Adalıların talebi üzerine fayton kalkıyor. 35 adet turistik fayton kalacak.’ dedi.
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, alınan kritik kararları İBB’deki 6 aylık çalışma dönemini anlattığı toplantıda duyurdu.
ÇOK TARTIŞILACAK KANAL İSTANBUL AÇIKLAMASI
Ekrem İmamoğlu, Kanal İstanbul projesiyle ilgili açıklamasında, ‘Bizden önceki yönetimin imzası bulunan Kanal İstanbul İşbirliği Protokolü’nden çekiliyoruz’ dedi.
FAYTON KARARI
İmamoğlu, “Adalar’da yaz aylarından itibaren ulaşım elektrikli ve lastikli araçlarla yapılacak. Adalıların talebi üzerine fayton kalkıyor. 35 adet turistik fayton kalacak.” dedi.
İBB’de 6 aylık çalışma dönemiyle ilgili açıklamalarda bulunan İmamoğlu’nun konuşmasından öne çıkan satır başları şöyle:
‘MANSUR YAVAŞ’IN YANINDAYIZ’
Bu saldırı Ankara’da gelenek haline geldi. Sindirme politikalarını ortaya koyarak bir gelenek ortaya konmuş. Bu açıkçası acıyla izlediğimiz bir süreç. Milyonlarca kişinin oy verdiği Mansur Yavaş’la ilgili bu olayı kınıyorum. Mansur Yavaş’ın her zaman yanında olduğumuzu ifade edelim.
Hiçbir vatandaşımız bizden popülist yaklaşımlar duymayacak. Bizler sadece gerçeklerle güvenilir verilerle işler yapacağız. Elde ettiğimiz sonuçları sizlerle paylaşacağız. Çünkü biz 16 milyon insan için çalışıyoruz. Bize unutturulmasına asla izin vermeyeceğiz.
‘7.9 MİLYAR LİRALIK BÜTÇE AÇIĞINI DEVRALDIK’
Bu bakış açısıyla öncelikle yönetimi devraldığımız günden bu yana 6 ayda nereye geldik bunu açıklayağım. Biz vadesi geçmiş 6 katrilyon cari borcu teslim almış durumdaydık. İşbaşı yaptıktan bir hafta sonra kasamızda personelin maaşını ödeyecek para yoktu. Bizden önceki yönetimin 7.9 milyar liralık bütçe açığını devraldık.
‘İSRAF DÜZENİNE SON VERDİK’
16 milyonun içi rahat olsun. Oturarak iş yapma dönemi bitti. Oturanlar da gitti zaten biliyorsunuz. Öncelikle tasarruf yaptık. Bu önemli bir tavır . Her iştirak şirketimizde tasarruf yaparak israf düzenine son verdik. İhale şartnamelerindeki hükümleri değiştirerek rekabeti arttırdık.
Hizmette devamlılığı sağladık. İştiraklerimizi kar’a geçirdik. Bizim halkın parasını kullanmadaki temel prensibimiz belli. Hak hukuk adalet anlayışımızla kamu etik kurallarına göre belli.
İsrafa asla izin vermeyeceğiz. Hepimiz biliyoruz ki israf haramdır.
‘MAKSİMUM TASARRUF’
Maksimum tasarrufu sağlayacağız. Her birimdeki arkadaşım buna dikkat edecek.
Birileri talimat verdi diye kaynak harcama dönemi bitmiştir.
Eğitim sağlık çevre ulaşım kent yoksulluğu ile mücadele ile eldeki kaynakları kullan.
39 ilçe belediyesi olmak üzere şehrin yatırımlarını demokratik katılım ve ortak akılla yönet.
“FAYTON KALKIYOR”
Adalar’da yaz aylarından itibaren ulaşım elektrikli ve lastikli araçlarla yapılacak. Adalıların talebi üzerine fayton kalkıyor. 35 adet turistik fayton kalacak.

Kaynak: Mynet

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir