Ekrem İmamoğlu, mazbatası aldı

Ekrem İmamoğlu, mazbatası aldı

İstanbul için seçim sonuçları açıklandı. Sayımı ilişkin birleştirme tutanaklarına göre; CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu 4 milyon 169 bin 765, AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım 4 milyon 156 bin 36 oy aldı.

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, mazbatasını aldı.

İstanbul için seçim sonuçları açıklandı. İstanbul Adliyesi’ndeki İl Seçim Kuruluna gelen, CHP adına seçim işlerini takip eden avukat Mehmet Süleyman Türker, il seçim sonuçlarına ilişkin birleştirme tutanaklarını basın mensuplarıyla paylaştı.Tutanağa göre, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu için 4 milyon 169 bin 765, AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım için 4 milyon 156 bin 36 oy kullanıldı.Ayrıca Saadet Partisi Adayı Necdet Gökçınar 103 bin 364, Bağımsız Türkiye Partisi Adayı Selim Kotil 27 bin 87, Türkiye Komünist Partisi Adayı Zehra Güner Karaoğlu 10 bin 349, Vatan Partisi Adayı Mustafa İlker Yücel 15 bin 428, Demokrat Parti Adayı Ersan Gökgöz 22 bin 268, Demokratik Sol Parti Adayı Muammer Aydın da 30 bin 884 oy aldı.

İMAMOĞLU MAZBATASINI ALDI  

Maltepe ilçe seçim kurulu görevlilerince oy sayımının ardından  hazırlanan birleştirme tutanaklarının İl Seçim Kurulu’na sunulmasının ardından  Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazandığı  kesinleşti.

Ekrem İmamoğlu da İstanbul İl Seçim Kurulu görevlilerince hazırlanan  mazbatayı almak üzere Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na geldi.  Eşi Dilek İmamoğlu’nun da eşlik ettiği İmamoğlu’nu adliyenin C kapısı  önünde partililer karşıladı. Partilileri selamlayan İmamoğlu, mazbatasını almak üzere il Seçim  Kurulu’nun bulunduğu kata çıktı. İmamoğlu mazbatasını aldı.

İBB’DE DEVİR TESLİM SAAT 18.00’DE

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde devir teslim törenin saat 18.00’de yapılacağı öğrenildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde devir teslim için hazırlıklar başladı. Ekrem İmamoğlu’nun mazbatayı aldıktan sonra geleceğinin belirtilmesinin ardından belediyede hareketlilik yaşandı. Bina çevresine güvenlik önlemleri artırılırken, içeride ise devri teslim hazırlık yapılıyor. CHP’nin hem eski hem de yeni meclis üyeleri Ekrem İmamoğlu’nu karşılamak için binaya geldi.

CHP’nin eski İBB Grup Başkanvekili Ertuğrul Gülsever yapılan hazırlık çalışmaları ile ilgili bilgi verdi.

Eski ve yeni meclis üyelerinin İmamoğlu’nu karşılayacaklarını söyleyen Gülsever, “Mevlüt Uysal ile görüşüldü. Ekrem İmamoğlu’nun gelişine denk gelen saatte burada olacak. İmamoğlu burada önce eski ve yeni CHP’li meclis üyelerine teşekkür konuşması yapacak. Daha sonra Uysal’ı makamında ziyaret edecek ve devir teslim gerçekleştirilecek.” dedi.

Kaynak: Gazete Vatan

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.
  • 34
    Shares

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir