EKB Başkanı Murat Çelik iddialı konuştu:

EKB Başkanı Murat Çelik iddialı konuştu: En başarılı yerde olacağız!

Geçtiğimiz Günlerde, Metin Çırpan’ın Belediye Meclis Üyeliği’nden dolayı başkanlıktan ayrılmasıyla boşalan ve yapılan kongrede tek aday gösterilerek seçilen Eyüp Kulüpler Birliği Başkanı Murat Çelik’le bir söyleşi yaptık.

Kongreden bu yana geçen kısa süreçte yapılanları sorduğumuz söyleşide Başkan Çelik oldukça samimi konuştu. Başkan Çelik şunları kaydetti:

“Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde kongremizi yaparak yeni bir yönetim oluşturduk. Yönetim kurulu olarak ilk ziyaretimizi İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Ali Düşmez’e yaptık. Bu ziyaretten sonra Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken’i ziyaret ettik.

Eyüp Kulüpler Birliği olarak Eyüpsultan’da yaşayan bütün hemşerilerimizin sporla iç içe olmasını istiyoruz. Eyüpsultan’da faaliyet gösteren 23 Amatör spor kulübünün ortak kararı olarak Eyüpsultan İlçesi’nin İstanbul’un 39 ilçesi arasında sportif başarı ve spora katılma anlamında en başarılı yere çıkartacağımıza söz verdik. Öncelikle şunu belirtmemiz gerekir; Kulüpler Birliği’nin kendisini konumlandırdığı yer Futbol Federasyonuna bağlı İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu bünyesidir.

Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken’e ziyaretimiz sırasında bir takım projeler sunduk.  Sunduğumuz taslak çalışma metni, Deniz Başkan’ın da projelerinde sunduklarıyla paralellik gösteren bir proje. Gerçekleşmesi durumunda Eyüpsultan’da spor yapmayan kalmayacak ve lisanslı sporcu sayısında büyük bir artış gözlenecektir. Projelerimize gelince;

“Kararı sen ver” isimli bir internet sitesi kuracağız. Spor ödülleri, sporla ilgili talepleri buradan öğreneceğiz. Ödül adaylarını vatandaşlar gösterecekler. Bu seçimin sonucunda iş ve sanat dünyasından insanlar gelecek ve Deniz Başkan’la beraber ödülleri dağıtacaklardır. Bunları ilk kez deneyeceğiz.

Bunun yanında Eyüp ve Alibeyköy sahalarının protokol tribünlerine tüm amatör kulüp başkanlarına yer verilecektir.

Ayrıca Deniz Başkan’ın sıralamasıyla, Bahariye Stadı, Silahtar 3’lü sahaları, Parseller ve Karadolap Sahaları aciliyetle tamamlanacak ve Eyüpteki Amatörler rahat edeceklerdir.

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir